Proč zvolit přírodní linoleum?

Přírodní linoleum je v dnešní době velmi oblíbenou podlahovou krytinou. Jaké jsou výhody takových podlah? A mají vůbec přírodní krytiny také nějaké nevýhody? Jak je to s údržbou? A co životnost přírodního linolea, někdy též známého jako marmolea, oproti klasickému umělohmotnému linu? Na všechny tyto otázky dostanete odpověď v následujících řádcích.

Přírodní materiály jsou v interiérech v poslední době opět velmi využívané, a to nejen kvůli skvělým zvukově-izolačním schopnostem. Linoleum je směs slisovaná ze zcela přírodních produktů, díky čemuž je tato krytina nenáročná, odolná a má také skvělé tepelné schopnosti. Také životnost marmolea je opravdu úctyhodná. Odborníci udávají, že i v případech, kdy je přírodní linoleum opravdu hodně využíváno, je plně funkční okolo třiceti let.

pd550titulni

Kladnou stránkou je také ekologičnost, která je dnes úpěnlivě střežena téměř u všech moderních výrobků. Přírodní linoleum je nejen vyrobeno ze směsi zcela přírodních produktů, a to pomocí ekologických technologií, ale také jeho recyklace je téměř stoprocentní. Uživatelé kladně hodnotí také antibakteriálnost a antistatičnost, kterou zajišťuje přítomnost lněného oleje. V neposlední řadě nesmíme zapomenout ani na opravdu široké spektrum barevných provedení a nízké pořizovací náklady této podlahové krytiny. Není divu, že zájem o marmoleum poslední dobou stále roste. Pokud byste si do bytu nebo domu rádi pořídili tento podlahový materiál, můžete se na další výhody podívat třeba na stránkách www.meister-podlahy.cz.

Ještě než ale zřízení přírodního linolea plně rozmyslíte, je potřeba zvážit také jeho nevýhody, kterých však není mnoho. Vzhledem ke speciálním vlastnostem marmolea bývá jeho údržba náročnější, než u jiných podlahových krytin. Čas od času je potřeba nanést na podlahu z přírodního linolea speciální voskovou emulzi, která dopomůže ke snadnějšímu úklidu a zabrání také vzniku nežádoucích skvrn a rýh. Podlaha z přírodního linolea se dá udržovat jak ručním vykartáčováním, tak také vysavačem, nebo čistou vodou bez použití saponátů.

One thought on “Proč zvolit přírodní linoleum?

Comments are closed.