Zařiďte si domů konečně opravdu rychlý internet

Na domácí surfování a psaní si se známými na Facebooku moc rychlý internet nepotřebujete. Jakmile ho však začnete využívat k práci a online výuce, začne se ukazovat, kdo má pomalé připojení. Videohovory jsou náročné na propustnost sítě, a pokud mají třeba dvě děti výuku současně, slabé internetové připojení nezvládá. Zaznamenali jste tohle doma i vy? Tak se poohlédněte po lepším připojení.

Nevymlouvejte se, že ve vašem městě žádné lepší možnosti nejsou. To je zcela jistě omyl. Téměř ve všech českých městech i na mnohých vesnicích vám rychlý internet naslibuje rovnou několik poskytovatelů. Na vás je zjistit, kde je připojení skutečně rychlé a kde se jen snaží nalákat zákazníky.

Jak rychlý je v současné době rychlý internet?

Hodně. Například na https://www.nej.cz/ se dozvíte, že nabízí připojení až 1000 Mb/s po kvalitní optické síti. Ostatně to jedna z věcí, o které byste se měli zajímat, protože určují rychlost i kvalitu připojení. Optická síť je tím nejlepším, co můžete dostat, jiné technologie připojení jí konkurují jen těžko. Naopak nejhorší je wifi připojení, protože to je závislé na venkovních podmínkách, často se na něm podepisuje špatné počasí, může vypadávat.

1000 Mb/s je však docela extrém. Běžná domácnost si vystačí i se 150 Mb/s. Pokud vás však doma žije šest, jde o trochu jinou situaci, než když jste tři. Čím více členů, tím vyšší rychlost je zapotřebí. Každý člen domácnosti má k síti připojená v průměru dvě zařízení, tak si to spočítejte.

Žijeme v době internetových televizí

Když už si budete vybírat nové internetové připojení, zamyslete se i nad tím, jestli by se vám domů nehodila internetová televize. Jednou provždy se zbavíte starostmi s nakupováním set-top boxů, už vás nebude zajímat, jestli se přechází na DVB-T2 nebo jinou technologii, s internetovou televizí nic takového neřešíte. Neřešíte také televizní program, protože si pořady můžete pouštět zpětně. Navíc máte na výběr mnohem více televizních kanálů, takže se vám nestane, že by v televizi nic nedávali.

Tak zvažte možnosti a vrhněte se do zařizování nového internetu. K životu v 21. století je rychlé připojení potřeba.