Jaké výhody má řezání vodním paprskem?

Pokud potřebujete pracovat s různými materiály, použijte pro jejich řezání moderní metodu, která se vyznačuje hned několika přednostmi. Velice oblíbené je v dané oblasti řezání vodním paprskem, které je nejenže kvalitní, ale také ekologické. Uplatnění nachází ve strojírenství, elektrotechnice, stavebním průmyslu, ale i reklamě. V následujících řádcích se na vodní paprsek podíváme podrobněji.

Pravděpodobně vás zajímá, co je to řezání vodním paprskem. Princip spočívá v podstatě v takzvaném studeném řezu, při němž není tepelně ovlivňována či znehodnocována struktura materiálu. Pro řezání touto cestou se používají CNC stroje. Vysoce stlačený vodní paprsek má příměs abrazivního materiálu, jenž se stlačuje do trysky s průměrem jednoho milimetru.

Jak probíhá řezání vodním paprskem?

Vodní paprsek se nedotýká řezaného materiálu, takže se nemusíte obávat miniaturních trhlin. Přestože je paprsek poměrně silný, na materiál nepůsobí tak velkou silou, a proto je výsledek vskutku precizní. S vodním paprskem docílíte složitých tvarů či drážek, otvorů a podobně.

V neposlední řadě vás nadchne absence zplodin. Stroje jsou vysoce efektivní, produkují jen minimální množství odpadu, což mnohé ekologicky smýšlející společnosti ocení. Velice často se provádí řezání dlažby vodním paprskem, tudíž snadno vytvoříte netradiční skládačku z dlažby.

Kdo nabízí řezání vodním paprskem?

Hledáte profesionála, jenž nabízí řezání vodním paprskem? V takovém případě se obraťte na společnost Zámečnictví Němec, s.r.o., která vám dopraví hotové výrobky přímo do vaší firmy, případně na soukromou adresu. Portfolio služeb je bohaté, nezahrnuje jen vodní paprsek. V nabídce najdete také CNC soustružení a ohýbání, svářečské práce, zámečnické práce i výrobu na zakázku. Více informací najdete na www.zamecnictvinemec.cz.