Stojanové lampy

Prvotřídní elegance, ale také maximální účinnost. Přesně tak by se daly v pár slovech popsat stojanové lampy, které se staly v posledních letech vítanou dekorací pro snad jakýkoliv interiér. Mohou dělat nejen patřičnou parádu, ale také doplnit hlavní osvětlení v místnosti. Dobře je využijí i náruživí čtenáři, kterým poslouží při jejich pravidelné zábavě v pohodlném ušáku – pro ty je tu speciálně čtecí lampa s pohyblivým ramenem, díky němuž lze dosáhnout nejlepšího světelného efektu. Ostatně, když se to vezme kolem a kolem, na tuzemském trhu je k dispozici nepřeberné množství různých typů, takže si stačí jen vybrat. Raději moderní kousek, starou dobrou klasiku nebo mosaz? Či dáváte přednost přírodním materiálům?

Jak na chatu, tak i do bytu

Stojanové lampy využijete prakticky všude – je jedno, jestli si je hodláte pořídit jako doplňkové osvětlení do obývacího pokoje nebo byste raději měli nějaký stylový kousek na chatu. Vyjímat se bude s trochou nadsázky prostě všude, kam ji postavíte. Stanou se prostě doslova a do písmene dominantou každé místnosti, například v takové ložnici mohou sloužit jako náhrada za klasickou stolní lampu a tak podobně. Navíc, intenzitu osvětlení si můžete regulovat podle libosti, čili asi není jediný důvod, proč si tento typ lamp nepořídit. Potom ještě zjistíte, že jedna nikdy nestačí.

Máte rádi přírodu, řadíte se k nadšeným ekologům? To Vás asi bude zajímat široká nabídka stojanových lamp z přírodních materiálů. Tuzemský trh je těmito výrobky doslova zaplaven, jedinou nevýhodou je možná vyšší pořizovací cena, protože jde o umělecké a jedinečné kousky. Ratan nebo bambus jsou dnes hodně moderní záležitosti, se kterými určitě nešlápnete vedle a nadchnete nejen rodinné návštěvy. Hodí se jak do dětského pokoje, tak například i do ložnice, jídelny nebo obývacího pokoje. Prostě všude, kde má svůj účel.

A pozor – stojací lampy se hodí i jako venkovní osvětlení, nejsou tedy rozhodně jen do bytu, to by se zkrátka naplno nevyužil jejich obrovský potenciál. Třeba pod pergolou se bude vyjímat přímo náramně, dlouhé letní večery konečně budou mít ten správný šmrnc. Dekorativní lampa ve tvaru sloupu se na většinu venkovních míst opravdu hodí, jen by měla být samozřejmě pod střechou. Manipulace se nebojte, lampy nebývají těžké a některé jsou navíc opatřené kolečky, takže je snadno dopravíte i několik metrů daleko. Máte rádi klasiku? Určitě pak oceníte lampy, které mají zabudované stínítko. Díky němu si pak budete regulovat intenzitu světla ještě mnohem komfortněji než dřív.