Jak zazimovat dětské hřiště

Máte-li u svého domu zahradu a pořídili jste svým dětem hřiště, určitě se to setkalo s obrovskou radostí. Zima ale není zrovna vhodným obdobím pro venkovní radovánky tohoto druhu. A aby mohla velká radost dětí trvat i na jaře, je nutné hřiště na zimu pořádně připravit, abyste se poté nesetkali s nepříjemným překvapením v podobě nenávratně poškozeného příslušenství. Jak tedy dětské hřiště správně zazimovat?

Základem jsou dřevěné části, které se ve velké většině na vybavení dětských hřišť vyskytují. Zima a vlhkost by mohla dřevo nenávratně poškodit, proto je nutné ho pečlivě chránit. Velmi účinnou metodou je impregnace. Buď je hřiště už v základu od výrobce opatřeno takzvanou tlakovou impregnací a pak již nemusíte v podstatě nic řešit, nebo pokud není, můžete si sami pořídit impregnační nátěr a ošetřit ho sami.

Pokud jde o plastové prvky, jako jsou skluzavky, tak zde nemusíte dělat prakticky nic. Pokud je vaše hřiště vyrobeno z opravdu kvalitních materiálů, tak se nemá skluzavkám co stát a můžete být bez obav. Totéž ale nemusí platit o menší plastové prvky, jako jsou například sedátka houpaček nebo úchyty na lezení. Ty již nemusí být vyrobeny z tak odolného plastu a zima by s nimi mohla udělat krátký proces. Protože jsou ale většinou snadno odnímatelné, prostě je sundejte a uskladněte přes zimu někde v suchu a teple.

U dnešních moderních dětských hřišť se už dá říct, že ověření výrobci zabezpečují svoje produkty před zimou už sami o sobě. Nikdy ale nic nezkazíte, pokud uděláte něco navíc. O tom, zda je hřiště zabezpečeno se vždy informujte už při koupi. Respektujte také pokyny, které vám výrobce napíše v manuálu, který by měl být k hřišti přiložen. Určitě ale zazimování dětského hřiště nepodceňujte, jinak by vašim dětem mohly na jaře zbýt jen oči pro pláč.

Mohlo by vás zajímat další čtení na Časopisprozeny.cz – ženský magazín, nebo Neocard.cz – online magazín s různými tématy, kaznice.cz – další zajímavý online magazín, pcnoviny.cz – online noviny pro každý den. Nebo příjemné čtení blogu s články – blogclanky.cz