Jaké filtry existují pro sušičky, digestoře a vysavače?

Domácí spotřebiče jsou nenahraditelnými pomocníky, ať už při úklidu, vaření, nebo praní. Na druhou stranu, nejedná se o nesmrtelné stroje, čas od času potřebují vyměnit nějakou součástku. Velice namáhané jsou u sušiček, digestoří i vysavačů filtry, jejichž úkolem je zachytávat prachové částice, alergeny, ale i pach a mastnotu. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké filtry se používají nejčastěji.

Současná nabídka je rozmanitá a sehnat se dají různé náhradní díly, co se týče ceny i značek. Záleží však i na tom, jaký model domácího spotřebiče máte, protože filtry do sušiček a dalších pomocníků nejsou univerzální.

Filtry do digestoře

V kuchyních by neměla digestoř chybět, protože pohlcuje pachy a mastnotu z vaření. Právě pro takové účely slouží aktivní uhlíkový filtr, přes nějž se filtrují výpary i mastnota, a tím pádem nedochází k usazování těchto věcí v místnosti. Filtry do digestoře mají specifickou povrchovou strukturu vláken.

Odsavače par mohou mít i klasický lapač tuků a mastnoty, tedy bez aktivního uhlí. Záleží na tom, o jakou digestoř se jedná.

Filtry do vysavačů

Dále nesmíme zapomenout na vysavače, které vám pomáhají zbavit se nečistot, prachu a dalších malých částeček ze země a různých povrchů. I ve vysavačích jsou filtry, které se pravidelně vyměňují. Některé filtry do vysavačů jsou však omyvatelné, což zjistíte vždy z popisu na každém výrobku.

Filtry do vysavačů jsou rozmanité. Buď se používá filtr PFIL, nebo HEPA. Častější je však druhá varianta, která je schopna zachytit i vskutku miniaturní částečky. Některé filtry mají obdélníkový, respektive čtvercový tvar, jiné jsou zase skládané válcové.

Jestliže hledáte internetový obchod, odkud objednáte filtry a další náhradní díly pro domácí spotřebiče, obraťte se na AME.cz.