Materiály, které v ložnici nikdy nezklamou – podívejte se na luxusní lůžkoviny

Třetinu života, kterou prospíme, zdánlivě nevnímáme. To však jen do té doby, než zjistíme, že jsme se pořádně nevyspali, přes den ztrácíme pozornost, nejsme schopni se soustředit, či nám neslouží paměť. Špatný spánek ovlivňuje negativně naše kognitivní funkce. Podepisuje na našem zhoršeném zdraví. Příčinou špatného spánku přitom mohou být třeba jen nesprávně zvolené lůžkoviny.

Ne každý materiál nám sedne

Máme různé preference na materiály, které si oblékáme, ale i na ty, které máme v ložnici. Nemusí jít jen o to, že někdo z nás snese jako povlečení pouze bavlnu, či jiný zas nedokáže spát v saténu. Překážet nám dovedou i výplně přikrývek. Mohou na nás být příliš těžké, málo ohebné, tvarově nestálé… Tohle vše vede k tomu, že v noci pohodlně nespíme, ale podvědomě zápasíme s přikrývkou.

Investujte do zdravého spánku

Luxusní lůžkoviny, které vám sednou, mají pozitivní vliv na zdravý spánek a tím i na duševní pohodu či zdraví. Zbavíte se migrény kvůli nevhodnému polštáři, bolesti zad z důvodu nevhodné přikrývky, správné povlečení zajistí i správnou teplotu pro spánek. Často se nám nechce do nákupu nových lůžkovin, ale ty moderní mají mnohem lepší vlastnosti a platí stejná premisa jako u matrací – i při sebelepší údržbě potřebují lůžkoviny čas od času vyměnit. Tedy i přikrývky a polštáře.

Přikrývky s přidanou hodnotou

Moderní luxusní přikrývky dnes umí nabídnout nové zajímavé funkce. Trendem jsou opět péřové. Jenomže ty jsou dnes jiné. Zatímco staré péřové duchny se musely čistit jako samostatné peří ve speciální čistírně, moderní vyperete v neenzymatickém pracím prostředku v běžné bubnové pračce a stejně tak je vysušíte v bubnové sušičce. Hitem pro zdravý spánek je duté vlákno. Tato speciální polyesterová výplň však dnes dokáže nabídnout i partnerství s přírodními složkami. Třeba s aloe vera. Přikrývky mají díky tomu antibakteriální vlastnosti, hubí roztoče, přispívají zdraví kloubů i svalů a hýčkají naši pokožku.

Povlečení umí hřát i chladit

Nakonec nesmíme zapomenou ani na prostěradlo a povlečení. Luxusní povlečení nám musí být příjemné a doplňovat termoregulační vlastnosti přikrývek. Pokud dodržujete zásady zdravého spánku ve chladnější místnosti a v zimě spíte s vypnutým topením, budete rozhodně potřebovat zimní a letní povlečení. Pro zimu se hodí mikroplyš, v létě je klasikou hladká bavlna.