Při výběru nového nábytku do domácnosti se vyplatí zvolit vestavěné skříně

Chystáte-li se na nákup nového nábytku do vašeho bytu či rodinného domu, pak jistě budete řešit, zda zvolit sériově vyráběné modely, které jsou běžně dostupné v obchodech, nebo se raději obrátíte na specializované firmy a necháte si jednotlivé skříně a komody vytvořit na míru. Druhá možnost je samozřejmě lepší, byť vás vyjde přeci jen o něco dráž. Přináší však mnoho výhod.

Maximální využití prostoru

Zejména v menších bytech a místnostech se můžete potýkat s problémem, kdy klasické volně stojící skříně zabírají moc místa. Navíc zde zůstávají mezery mezi nimi a zdmi, což opticky ještě více zmenšuje volný prostor pokoje. Pakliže zvolíte vestavěné skříně do ložnice či třeba malého obývacího pokoje, tato potíž rázem odpadá. Vestavěné skříně na míru se zpravidla montují přímo ke zdi a se dají aplikovat i v atypických částech místnosti. Zaplníte tak kupříkladu prostor pod schodištěm, kam se zkrátka žádná sériově vyrobená skříň nemůže vejít.

Lepší design

Vestavěná skříň či třeba vestavěná šatna v ložnici působí přirozeněji a elegantněji, nejde o tak rušivý prvek z hlediska estetiky jako u většiny volně stojících modelů. Tím, že vám ji vyrobí přímo na míru, sami si zvolíte materiál, z něhož bude vyrobena, barevné provedení, v neposlední řadě pak také vnitřní členění, což je u skříní všech typů velmi důležitým prvkem.

Posuvný systém

U vestavěných skříní, jež mají být v malých místnostech, se dá uspořit místo i tím, že se použije posuvný dveřní systém. Pro otevírání skříní pak před nimi nemusí být tolik volného prostoru.

Jak je to s cenou?

Za vestavěné skříně si s největší pravděpodobností oproti sériově vyráběným modelům připlatíte. Vzhledem k výše uvedeným přednostem se ale těch pár set korun navíc jistě vyplatí investovat. Obecně se navíc dá mluvit o tom, že vestavěné skříně a šatny mají delší životnost, takže nový nábytek nebudete muset kupovat tak brzy, díky tomu, že nedojde k rychlému opotřebení a poškození.