Změna dodavatele energií vám může ušetřit

V současné době existuje spousta dodavatelů elektřiny a zemního plynu. Pokud se vám zdá, že každým rokem platíte za energie více peněz, přestože obměňujete staré spotřebiče za moderní a úspornější modely, pak je zřejmě chyba ve vašem dodavateli. Často totiž stačí změnit společnost, od které odebíráte elektřinu a plyn, a tím dokážete snížit roční výdaje i o několik tisíc korun. V následujících řádcích vám prozradíme, jak taková změna probíhá.

V podstatě se nemusíte ničeho bát. Proces je naprosto jednoduchý. Jakmile narazíte na dodavatele, od něhož můžete mít levný plyn, tak se na něj obraťte. Stačí podepsat plnou moc a o všechno ostatní se postará nový dodavatel. Jedná se totiž jen o administrativní změny.

Uzavření smlouvy

Pro uzavření smlouvy u nové společnosti potřebujete znát několik základních informací, a to název současného dodavatele, informace o platnosti stávající smlouvy a technické údaje vztahující se k odběrnému místu. Všechny potřebné informace jsou uvedené ve stávající smlouvě, případně na faktuře či v obchodních podmínkách.

Ukončení stávajícího smluvního vztahu

Jakmile poskytnete novému dodavateli výše uvedené věci, pak už nic nebrání v ukončení vašeho stávajícího smluvního vztahu. Vypoví se dosavadní smlouva, a potom jen budete dostávat faktury od nového dodavatele. Levná elektřina je vám tedy na dosah ruky, stačí se jen rozhoupat a udělat první krok.

Velice oblíbeným dodavatelem je společnost epet, která na tuzemském trhu působí poměrně krátce. I tak si vybudovala pevné postavení v oblasti energií, přičemž konkurenci válcuje především nízkými cenami. Zajišťuje elektřinu i plyn.

Chcete se dozvědět více informací? Máte jakýkoliv dotaz vztahující se k dodávce elektřiny či plynu? Více informací najdete přímo na webu https://www.epet.cz.