Dodržujte správný pitný režim i doma!

Zdravý životní styl je téma, které je na očích víc než kdy jindy. Stačí se podívat na internet, sociální sítě nebo televizi. O čem se už ale moc nemluví, je kvalitní a pravidelný pitný režim. Ten je však pro tělo jednou z nejdůležitějších složek. Jistě nám dojde, jak si v žebříčku stojí uměle slazené limonády plné antioxidantů. Jak je to ale s kohoutkovou vodou, která patří v mnoha domácnostech mezi nejkonzumnější tekutiny? A jak s vodou pramenitou?

Kohoutková voda

S kohoutkovou neboli vodovodní vodou to není vůbec jednoduché. Věděli jste, odkud pochází? Získáváme jí především z povrchových vodních zdrojů. Pod tímto označením se skrývají řeky, potoky nebo rybníky. Už teď nám tedy musí být jasné, s čím má voda tu čest. Před nutným vstupem do úpraven vod je plná pevných nečistot, bakterií a v těch nejhorších případech i toxických látek.

Voda z kohoutku

Voda z kohoutku

Čistící proces je tedy velmi důležitý. Zároveň ale také složitý. Po sérii kroků je do vody přidáván životně důležitý chlor kvůli dezinfekci. Říkáte si, proč jsme použili silný výraz „životně“? Mimo jiné totiž zabraňuje šíření nemocí přenosných vodou. A to skutečně není legrace, jelikož se jedná například o choleru, hepatitidu A, dětskou obrnu nebo úplavici.

Chlor má však jednu velkou nevýhodu. Ve vodě se drží velmi dlouhou ve stabilním složení. Nepoužíváte-li vodovodní filtry, znamená to, že se může objevit až ve vaší sklenici. A kdo by chtěl takovou vodu pít?

Pramenitá voda Crystalis

Pramenitá voda Crystalis

Pramenitá voda

Pramenitá voda je tím nejlepším způsobem pitného režimu. To asi nebude překvapení. Je však důležité vybírat si dobré dodavatele. Jak jej poznáte? Zejména podle několika garancí. A to přírodního zdroje, křišťálové čistoty, vyváženého minerálního složení a čerstvosti vody.

Výdejníky na vodu

Existuje také komplexní řešení toho, jak mít čerstvou pramenitou vodu neustále nablízku. Jsou jím výdejníky vody na barely. V dnešní době se již rozhodně nejedná o řešení vhodné spíše do kanceláře nebo skladu. Díky moderním ergonomickým stolním designům si své místo najdou téměř kdekoli!

Není nic jednoduššího než umístit barel plný čerstvé pramenité vody na výdejník a točit si vodu dle libosti!