Vybíráme akvárium

Budete si pořizovat rybičky? Pak je třeba zajistit jim podmínky, ve kterých se jim bude dařit. Některé rybičky jsou náročnější, jiné nevyžadují až takovou péči. Všechny však potřebují akvárium. Pojďme si dát alespoň několik rad pro jeho výběr.

Výběr akvária

Výběr akvária by měl vycházet z nároků ryb, které si pořizujete. Proto pokud o nich nic nevíte, nejdříve si nastudujte potřebné informace, nebo se zeptejte odborníků.

Obecně platí, že čím větší prostor rybkám poskytnete, tím lépe. Pokud s akvaristikou začínáte, doporučují se na začátek malé nenáročné druhy ryb. Pak vám bude stačit i menší akvárium. Samozřejmě záleží rovněž na tom, kolik jich chcete chovat. Na každý centimetr tvora počítejte cca 2 litry vody.

Rozlišujeme také různé druhy akvárií – sladkovodní, studenovodní, mořská, společenská (doporučovaná pro začátečníky), biotopní atd. Dělit je můžeme také podle jiných parametrů – podle rámu, materiálu atd. Vždy je důležité zaměřovat se na kvalitu zařízení, aby vám neprasklo.

Promyslete zároveň jeho umístění. Vhodné je klidné místo odvrácené od okna. Dejte akvárium na pevný a stabilní podstavec blízko zásuvky. Elektřinu budete potřebovat k zapojení filtru, osvětlení či topení. A tím se dostáváme k příslušenství, které si rovněž musíte pořídit. Kromě výše uvedeného je důležité i další zařízení a dekorace. Ovšem to už se dostáváme od výběru akvárka dál.

Mějte akvárium na míru

Už máte představu o vašem akváriu a hledáte obchod, v němž seženete vhodný produkt na míru vašim potřebám? Podívejte se na web Akvatera.cz. Výroba akvária na míru není pro tento internetový obchod žádný problém.

Vybírat můžete z akvárií typových, klasických, rohových či panoramatických. Kromě toho na e-shopu najdete i další příslušenství pro akvaristiku, rybářské potřeby a mnoho dalších výrobků. V internetovém obchodu na vás navíc čekají odborníci s bohatými zkušenostmi, kteří vám rádi poradí. Začněte s akvaristikou výběrem správného akvária na míru.