Zvířátka pro děti

Snad každé menší či větší dítě, pokud ještě nemáte doma alespoň morče, chce nějaké zvířátko. K narozeninám, k Vánocům, za vysvědčení nebo prostě jen tak. Péče o něj ale většinou spadne na rodiče, němou tvář si ale zamilují samozřejmě všichni. Jaká zvířátka jsou tedy ta TOP?

Nemusíme chodit nikam daleko, snad každá venkovská domácnost má psa nebo kočku. Pokud žijete ve městě, musíte vzít v úvahu spoustu dalších věcí, které na vesnici nebudou žádným problémem. Především jde o nároky na prostor, vlčák bude v malém bytě trpět, pinčovi vadit nebude. A kočky? U těch je to celkem jedno, stejně prospí většinu dne.

Pes potřebuje venčení ráno i večer, misku granulí a zaplatit musíte i pravidelný poplatek ze psa městu, což u kočky nehrozí. Velká výhoda kočky je i její samostatnost, bohužel má však poněkud mlsnější jazýček než pes a hrozí tak o něco vyšší výdaje na stravné. Bude potřebovat i vlastní toaletu, ale nebojte – jde o velmi čistotná zvířata. Například, pokud bude zrovna prosinec a koupíte své kočce prostorný pelíšek, pravděpodobně ho během dne neopustí a nebude Vás otravovat, pokud bude miska s jídlem pořád plná. U psa je pak výhodou jeho naprosto slepá oddanost pánovi, kočičí problém je zase tvrdohlavost – pokud nebude chtít, nehnete s ní ani párem volů.

Hlavně malé děti potřebují takzvané startovací zvíře, které je naučí adekvátní péči. Dobrou volbou bude v tomto případě zakrslý králíček nebo morče. Zvláště malé morče je naprosto nenáročné a dítě se tak bude připravovat třeba na budoucí pořízení pejska či kočky.

Zvláště menší holčičky chtějí mít svého koně. Tento sen je ale něčím nereálným, do městského bytu jej nevtěsnáte, leda spolupracovat s nějakou stájí. Snad ale dětský zájem o poníka či arabského plnokrevníka po pár týdnech neopadne.