Proč zvolit dřevěné podlahy?

Plánujete do svého bytu pořídit dřevěné podlahy? Určitě neděláte chybu, jsou velmi vkusné, moderní a dokážou odvést dobrou práci, mohou nakonec vydržet při adekvátním užívání a jisté péči i několik desítek let. Jde sice možná o trochu vyšší investici, která se ale do budoucna nepochybně vyplatí. Nezapomeňte, že dřevěné podlahy můžete několikrát renovovat, než přejdete k definitivní náhradě za jiný materiál, takže větší výdajová položka se zpočátku i vyplatí.

Dřevo je navíc klasickým a přírodním materiálem, které se hodí prakticky do každého prostoru. Majitelé takové podlahy se nechávají často slyšet, že se doma cítí příjemněji a útulněji než dříve, což asi hovoří opravdu za vše.

Dřevěné podlahy oplývají vynikajícími tepelně-izolačními vlastnostmi (tedy jinými slovy neodvádí lidské teplo, mohou si na nich proto hrát i malé děti a nemusíme o ně mít strach, že snad prochladnou). Stejně tak mají tyto podlahy skvělé akustické vlastnosti – tlumí hluk tak, jak by to asi zastaralé parkety nebo laminátová plovoucí podlaha jen tak nedokázala.

Navíc si můžete vybrat z poměrně vysokého počtu dřevin – levnější verze českých smrků a borovic kontrastuje s dražším, ale o to kvalitnějším typem exotického dřeva. A nebojte se, specializovaná firma se postará i o to, aby zrovna ta Vaše dřevěná podlaha působila tak trochu retro, prostě jako na zámku!

Technologie dřevěných podlah je oblíbená už po staletí a neustále se vyvíjí. Vybrat si navíc můžete například mezi třívrstvými a dvouvrstvými typy těchto typů podlah, existují ale i takzvané dýhované a masivní. Ty třívrstvé patří mezi nejžádanější, dvouvrstvé jsou tvořené klasickými dřevěnými parketami, které ale není radno zaměňovat za parkety z panelákových bytů nedávné minulosti, kde zrovna moc dobře nájemníkům asi neposloužily.

Dřevěné podlahy se hodí i tehdy – světe, div se – pokud vlastníte podlahové vytápění. Jsou nenáročné na montáž, opravdu velmi snadno se pokládají a v případě potřeby takový úkon zvládnete i svépomocí. A pokud Vás to alespoň trochu potěší, jsou velice šetrné k životnímu prostředí.

Nejmodernějšími typy dřevěných podlah jsou dýhované, je vyvedena v příjemných přírodních barvách a je opravdu příjemná na dotek – navíc, jedná se o produkt z opravdu kvalitního exotického dřeva, takže na ceně byste neměli moc šetřit. Pokud hodláte zrovna renovovat podlahu, je právě dýhovaná dřevěná podlaha asi nejlepším řešením.

Posledními ve výčtu jsou podlahy z masivu, jejichž historie je vůbec nejdelší ze všech typů. Jejich mírnou nevýhodou je jistá reakce na vlhkost, takže je třeba pravidelně větrat a používat pokud možno zvlhčovač vzduchu. Za to se Vám podlahy z dřevěného masivu odvděčí dlouhou životností…