5 nejoblíbenějších psích plemen

Oddaný německý ovčák, roztomilý jorkšírek, nebo přátelský labradorský retrívr? Přinášíme vám pět nejoblíbenějších psích plemen. Je mezi nimi i ten váš? 

Češi jsou milovníky domácích mazlíčků. Ročně za ně utratí až dvě miliardy korun. Vedou samozřejmě kočky a psi. Ty si náležitě hýčkáme. Navštěvujeme s nimi psí salony, ubytováváme je v psích hotelech a dopřáváme jim nezbytnou veterinární péči. Základem ale zůstává kvalitní strava, ať již se jedná o psí granule, nebo konzervy s vysokým zastoupením masa. A která plemena tedy patří mezi nejoblíbenější?

Německý ovčák

V žebříčcích oblíbenosti jednoznačně vede německý ovčák, který zároveň vévodí i žebříčkům nejchytřejších psů. Také jste si oblíbili rakouský seriál Komisař Rex, ve kterém sympatický ovčák ztvárnil roli psího detektiva? Ten je jen živým příkladem, do jaké míry je možné toto plemeno vycvičit. Z jeho dalších předností jmenujme věrnost a maximální oddanost svému pánovi stejně jako maximální bdělost. Kdo měl tu možnost ovčáka kdy poznat, vám potvrdí, že tento pes snad nikdy nespí.

Joskšírský teriér

Tohoto malého chlupáče si zamiluje snad každý. Jeho roztomilost ve spojení s malou velikostí je až ozbrojující. Štěňátko se vám vejde i do kapsy kabátu. A pozor, i přesto, že se jedná o dlouhosrsté plemeno, téměř vůbec nelíná, tedy nepouští chlupy. Pořídit si jej zkrátka mohou i extrémně čistotní majitelé, které psí chlupy dohánějí k šílenství.

Labradorský retrívr

Pokud je v hledáčku vašeho zájmu psí plemeno, které miluje děti a lidi obecně, labradorský retrívr by pro vás mohl být ideální. Ovšem pozor, tento sympaťák vám toho moc neuhlídá. On totiž vítá naprosto každého včetně zloděje. Zato ale vyniká skvělým čichem a poslušností. Tento pejsek zkrátka nezlobí.

Maltézský psík

Další z kategorie psíků, kteří vám vykouzlí úsměv na tváři. Milý, přítulný, veselý a oddaný svému pánovi, zkrátka ideální psíček nejenom do nepohody. A stejně jako yorshierek nelíná, a to i přesto, že jeho srst může být velmi dlouhá a lesklá.

Bígl

Tento pejsek patří mezi naše favority. Disponuje vynikajícím čichem – v některých zemích na letištích bíglové odhalují narkotika v zavazadlech. Jinak je bígl živým, přátelským a nenáročným plemenem, ovšem se sklony k tloustnutí. Pokud si jej tedy pořídíte, dopřejte mu hodně pohybu, jinak se z něj stane psí kulička.