Dřevo je prostě dřevo! Sluší terase, podlaze i fasádě!

Přemýšlíte, jak rozšířit obytnou plochu svého domu? Investujte do dřevěné terasy! Dřevo krásně voní, je příjemné na dotek a se správnou péčí prakticky nestárne.
Dřevěné terasy si podobně jako dřevěné podlahy nacházejí stále více příznivců. Není se ani čemu divit. Představují ideální způsob, jak propojit interiér s exteriérem svého domu. A v létě vám taková terasa vybavena designovým zahradním nábytkem, exteriérovými koberci a adekvátním outdoorovým osvětlením plně nahradí obývák.

Jaká terasová prkna?

Na terasových prknech nešetřete. Právě ta jsou zárukou nejenom vzhledu, ale i životnosti vaší nové dřevěné terasy. A nároků na jejich údržbu. V každém případě zapomeňte na měkké smrkové palubky, které si nechte spíše na dřevěnou fasádu. Vhodné však nejsou, jak se mnozí domnívají, ani proti vlhku odolnější saunové palubky. Venkovní terasa si žádá výhradně terasová prkna z odolného tvrdého dřeva.

Jehličnaté, nebo exotické dřeviny?

Z jehličnatých dřevin se pro dřevěné terasy hodí slezský a sibiřský modřín s pryskyřicí odpuzující vodu a chránící dřevo před napadením houbami. Velmi odolné, ale o něco dražší, jsou i exotické dřeviny, jako jsou Bangkirai, Bukit, Merbau a Teak z jihovýchodní Asie a Massaranduba, Garapa a Ipe z Jižní Ameriky. Ty navíc v závislosti na druhu hrají různými barvami – od hnědavě žlutých až po tmavočervené. Typická pro ně také bývá jemná textura v kombinaci s hluboce propleteným jádrem.

Nechte svou terasu dýchat

Nevýhodou dřevěných teras pro někoho bývají ve srovnání s jinými materiály vyšší nároky na údržbu. Povrch dřevěné terasy je nutné každoročně ošetřovat ochranným nátěrem. Za to ale vaše terasa bude pořád jako nová. Nejkvalitnější v každém případě jsou přírodní nátěry na dřevo Osmo. I přesto, že dřevu poskytují maximální ochranu, nechávají ho zároveň dýchat. Konkrétně pro terasy doporučujeme ochranné terasové oleje a vosky vyhlazující povrch dřeva, který následně odpuzuje vodu i nečistoty.