Ploty pro rodinné domy

Ledaskoho zajímá oplocení, většinou jde hlavně o majitele samostatně stojících domků, kteří si chtějí dopřát dostatek soukromí a nemají rádi, když se jim po jejich pozemku promenují sousedovi psi. Jde především o to, jaký plot si vyberete, protože výběr je dnes skutečně široký.

Jaké máte možnosti

Jako první napadají hodně lidí dřevěné ploty, jejich velkou nevýhodou však je nutnost údržby a ani tak není jejich životnost neomezena. Ještě víc práce vám dá živý plot, který musíte pravidelně zalévat a také stříhat. Pro každého, kdo má rád designové věci, je určen kovaný plot, ovšem je skutečně pro každého? Není, protože jeho cena je poměrně vysoká, čímž je skupina jeho majitelů omezena. Na druhou stranu, zemní vruty mohou razantně snížit náklady na výstavbu kovaného plotu.

Vybíráme plot

Každý plot má řadu výhod, ale také nějaké nevýhody, tak jak si vybrat? Soustřeďte se v první řadě na vaše priority, řiďte se tím, co od plotu očekáváte a vyžadujete a podle toho vyberte favorita. Záleží vám na funkční i designové stránce? Potom si vyberte betonové ploty, ty se pochlubí moderním dekorem, širokým výběrem barev a rovněž dlouhou životností bez nutnosti jakékoli údržby.

Proč zrovna betonový plot

Donedávna byla nevýhodou betonového plotu pouze jedna designová strana, druhá byla hladká, ovšem nyní, kdy si můžete pořídit oboustranné betonové ploty, o tom nemůže být ani řeč. Z jedné strany dekor štípaného kamene, z druhé kamenná struktura. Oboustranné ploty vypadají přirozeně, esteticky a zároveň elegantně a nenuceně. Velkou výhodou je značná variabilita oplocení, plot si můžete poskládat podle vašich potřeb a vytvořit tak unikátní oplocení z betonu.

Základ tvoří plotové sloupky, mezi ně se potom zasouvají plotové desky. Můžete si zvolit barvu i dekor sloupků, jejich výška závisí na zvolené výšce celého plotu. U plotových desek platí totéž, na výběr je celá řada dekorů, barev a také tvarů zakončení. Neváhejte tedy a sestavte si betonový plot na míru i vy.