Postarejte se o váš komín

Na to, abyste zjistili, zda váš komín funguje správně nebo ne, nepotřebujete ani odbornou revizi. Dosahuje vaše topidlo maximální účinnosti spalování? Máte nové topidlo nebo jej chcete vyměnit za krb nebo kamna? Potom je třeba zkontrolovat, zda je komín v pořádku. Jednoduše jej prohlédněte revizními otvory, zda nevykazuje známky opotřebení, zda se nerozpadá apod. Pokud byste zjistili, že ano, je potřeba s tím urychleně něco udělat.

Jak dát komín do pořádku

Můžete si nechat namontovat zcela nový komín, problém je, že u stávajícího komínu to znamená bourání uprostřed domu, což není zrovna pohodlné. Za každou cenu však nemusíte rozbourat celý komín, v mnohých případech stačí komín pouze vyvložkovat. To znamená, že se do komínu natáhne ochranné potrubí, kterým unikají spaliny do okolí a který chrání plášť komínu od působení spalin. Je dobré zvolit stabilní a odolný materiál pro komínovou vložku. Zejména pro odvod spalin z tuhých paliv se doporučují nerezové komínové vložky. Nerez je vysoce kvalitní a odolný materiál, který jen tak nepoškodíte. Nerez odolává působení extrémních teplot, vlhkosti i chemických látek. Díky tomu se vyznačuje dlouhou životností a navíc vás jistě potěší tím, že nevyžaduje žádnou údržbu.

Vsaďte na kvalitu

Velkou výhodou nerezových komínů je, že jsou velmi lehké, takže umožňují snadnou manipulaci a rovněž montáž. Komíny z nerezu se vyrábí hned v několika provedeních, základním typem jsou jednoplášťové nerezové komíny, které lze použít jako samostatné komínové sestavy nebo jako komínové vložky do již stávajících komínů. Další jsou potom izolované nerezové komíny s vrstvou izolační vaty. Nemusíte se bát, že by vám komínová vložka neseděla do komínu, nerezové komíny se vyrábí, prodávají a sestavují z jednotlivých dílů, jednoduše si tak nakoupíte přesně takové díly, aby vám výsledný komín dobře vyšel.

One thought on “Postarejte se o váš komín

  1. Komín je jednou z nejdůležitějších částí domu, musí být v pořádku, díky za článek, lidé by měli být informováni a měli by vědět, že pravidelná revize komínu jim může mnohdy i zachránit život.

Comments are closed.