Jak vyzrát na topení

Většina lidí nechce utrácet za vytápění víc než je nezbytné. Vzhledem k tomu, že ceny plynu neustále stoupají, přibývá domácností, které hledají levnější alternativu vytápění. Co se týká provozu, jsou mnohem levnější tepelná čerpadla, krby a kamna i třeba infrapanely. Otázkou však zůstává, jaké jsou pořizovací náklady a zda se takové vytápění vůbec vyplatí.

Možností je celá řada

U tepelných čerpadel je stále hodně vysoká pořizovací cena, která se dlouhá léta vrací a vrátí se prakticky pouze v případě, že se na čerpadle nic nepokazí. Pokud vám jde však o ekologii víc než o to, zda se vám to vyplatí, potom je tepelné čerpadlo skvělou volbou. Infrapanely jsou další možností, jak vytápět váš dům, upřímně si však myslím, že není velký rozdíl mezi těmito panely a klasickými radiátory poháněnými elektrickým kotlem. Ve prospěch infrapanelů hraje snad jen design, co se však týká vytápění elektrikou, není na tom cenově o moc lépe než plyn. Vy však hledáte ekonomičtější způsob vytápění, že? Zbývají ještě tuhá paliva.

Dřevo je dřevo

Vím, co si myslíte, ze dřeva je špína, spousta kouře, prachu a sazí a dá to spoustu práce, než si připravíte dřevo na zimu. Vězte však jedno, díky tuhým palivům značně ušetříte, i když si koupíte dřevo hotové, nařezané a naštípané. Navíc jde o obnovitelný zdroj vytápění, takže i z hlediska ekologie je vše v pořádku. Topit dřevem můžete v krbu nebo kamnech. Krby se hodí do větších prostor, protože produkují poměrně značné množství tepla. Krbová kamna se vejdou i do menších interiérů, jsou často designově velmi zajímavá a díky moderním technologiím, kterých využívají, patří mezi velmi úsporné zdroje tepla.

Představujeme vám kachlová kamna ELLIPSE, která jsou zabudována na otočném podstavci. Stačí je umístit do prostoru a jednoduchým otočením se vždy můžete dívat do hypnotických plamenů. Tato kamna se pochlubí účinností spalování přes 78,5 %, keramické obklady se navíc starají nejen o výjimečný estetický vzhled, ale také o lepší akumulaci tepla.