Zamítli vám v bance klasickou žádost o hypotéku? Zažádejte o tu americkou. Jaké jsou její podmínky?
Na klasickou hypotéku začíná dosahovat stále menší počet lidí. Podmínky jejího udělení zahrnují jednak poměrně vysoké příjmy, ale i úspory. Čím vyšší částka, o kterou žádáte, tím více musíte vydělávat a tím více musíte mít v prasátku. Dobrou zprávou je, že se nejedná o jedinou možnost, jak zafinancovat vlastní bydlení. Další alternativou je zmíněná americká hypotéka. Pojďme si tento bankovní produkt představit o něco podrobněji.
Klasická versus americká
Jak funguje americká hypotéka? Hlavní rozdíl mezi klasickou a americkou hypotékou je v tom, že ta americká není tzv. účelově vázána. Zapůjčený objem tak můžete využít nejenom na bydlení, ale třeba i na koupi pozemku, rekonstrukci, vybavení domácnosti nebo koupi nemovitosti v zahraničí. To, jak peníze využijete, je jen na vás. Podmínkou úvěru je jen zástava nemovitosti.
Americká hypotéka pro podnikatele
Americkou hypotékou ale můžete financovat i rozjezd svého podnikání. Americkou hypotéku pro podnikatele nabízí například společnost AMJ Finance, s.r.o. (AMJ.cz). I v tomto případě se jedná o neúčelový úvěr se zástavou nemovitosti, jehož prostředky můžete využít na cokoli.
Parametry americké hypotéky
Dosáhnout můžete až na 15 milionů korun s dvacetiletou splatností. Žadateli musí být v době splatnosti hypotéky maximálně 70 let. Úroková sazba je u americké hypotéky každopádně mnohem lepší klasický podnikatelský úvěr. Úroky v případě úvěru ve výši 800 tisíc korun s dvacetiletou splatností a dvoumilionovou nemovitostí činí necelá 4 procenta. To je mnohem méně než u klasické hypotéky, kde se úroky pohybují okolo 5 procent. Pokud podnikáte na firmu, máte možnost si zapůjčený obnos vložit do firmy (půjčka společníka) a splátky si následně vyplácet. Zkrátka se v mnoha ohledech jedná o produkt, který stojí za zvážení.