Jak ušetřit za energie? Nechte si poradit

Chcete snížit své účty za energie a uspořené peníze využít jinak? Zjistěte si informace, jak toho dosáhnout. Když rady aplikujete v praxi, výsledek může být značný. Jaké jsou rady pro nižší účty za elektřinu a plyn? Podívejte se v článku a přijdete na to, co je důležité.

Základem je zateplení domu

Důležitým prvkem pro úsporu energií je snížit nechtěný únik tepla. K tomu slouží kvalitně provedené zateplení domu. Platí to u starých i nových staveb a vždy je potřeba řídit se několika pravidly pro dosažení úspěchu. V rámci zateplování je důležité pamatovat na všechny části domu. Týká se to zateplení fasády, ale i důkladného vyřešení úniku energie přes půdní prostor a střechu. Teplý vzduch totiž stoupá nahoru, což se může ukázat jako problém při podcenění izolačních úprav ve vrchních částech domu.

Úsporné vytápění

Jakmile máte kvalitně zateplený dům, je na řadě přijít s opatřeními pro úsporné vytápění. Vhodnou variantou je tepelné čerpadlo či kondenzační plynový kotel. Díky modernímu provedení jde o technologie, které důmyslně pracují s danou tepelnou energií, čímž opět snižují její zbytečnou ztrátu a zvyšují efektivitu celého procesu.

Využijte solární energii

Další rada spočívá ve využití přírodního zdroje energie v podobě slunečního záření. Solární panely představují využití volného místa na střeše se získáním energie pro další použití. Podívejte se, kolik peněz ušetří solární panely, a zjistěte si další možnosti využití energie ze slunce, jako jsou například solární sprcha nebo ventilace. Pomoci může i obyčejná nabíječka na mobilní telefon čerpající sluneční energii.

Mnoho cenných rad a tipů, jak ušetřit na energiích, najdete na stránce E.ON Rádce. Stačí vyhledat problém, jaký vás trápí, a dostane se vám mnoho praktických informací. Pokud si navíc nebudete jisti, stačí využít možnost kontaktování odborníka s vaším konkrétním dotazem.