Jak vybrat nábytek do restaurace

Ať už vlastníte restauraci či jen malou útulnou kavárnu, určitě svou provozovnu potřebujete vybavit nábytkem. Zapomeňte protentokrát na levné stoly a židle z obchodního řetězce IKEA. Vyplatí se investovat do originálních a kvalitních kousků, které nemá každý.

Jistě máte nějakou vizi. Možná toužíte vybudovat bar, ke kterému budou zapotřebí barové židle. Třeba sníte spíš o křesílku, kam se návštěvníci pohodlně usadí. Nebo potřebujete klasické stoly do restaurace? V každém případě se nechte inspirovat a poradit si.

Vaše provozovna musí mít styl

Nejen dobré pokrmy či káva budou lákat návštěvníky. Podnik, kam si přijdou posedět nebo se najíst, si lidé vybírají i očima. Proto musíte vybudovat stylové místo, kam se budou rádi vracet, a nejlépe vám v tom pomůže právě nábytek do restaurace. Ten určí styl, který pak doplníte obrazy, květinami, svíčkami apod.

Jenže jak ten stylový interiér vymyslet? Existují vlastně čtyři možnosti:

Jste kreativní a už máte nějaký nápad. Výborně, nakupte nábytek a začněte zařizovat.

Najmete si interiérového designéra. Drahá možnost, ale pravděpodobně se vám vyplatí.

Inspirujete se fotkami. Na internetu najdete spoustu fotek restaurací a kaváren, jimiž se lze inspirovat. Když si jako inspiraci vyberete třeba restauraci z New Yorku, můžete si ji zařídit úplně stejně a nikdo si nebude stěžovat. Otázkou je, zda seženete stejný či podobný nábytek.

Necháte si poradit v obchodě. Existují dodavatelé specializující se na restaurační nábytek. Ti vám mohou poskytnout cenné rady.

Vybudujte úžasné místo s nábytkem od Dublino

Jedním z dodavatelů, kteří se snaží své zákazníky inspirovat a poradit jim, je i firma Dublino. Na jejím webu najdete spoustu fotografií, jak perfektně vypadá gastro nábytek, který dodávají, v různých provozovnách. Můžete se za nimi také stavit osobně do pražského showroomu v Čestlicích. Věnovat nějaký čas výběru nábytku se určitě vyplatí.