Krátkodobý pronájem bytu má vyšší výnos

Většina lidí, kteří investovali do nemovitosti, upřednostňuje dlouhodobý pronájem. Vytipují si spolehlivé nájemníky, sepíší s nimi smlouvu na několik let a mají vystaráno. Ovšem pokud svou nemovitost chcete nechat opravdu vydělávat, vyplatilo by se zauvažovat nad krátkodobým nájmem.

Krátkodobý nájem je ve srovnání s dlouhodobým výnosnější asi o 7 % p. a. Zároveň je šetrnější pro váš byt. Lidé, kteří přijedou navštívit město a shání ubytování na pár dní, zpravidla přijíždí za určitým účelem. V bytě vlastně ani netráví moc času, chtějí mít spíš nějaké místo, kde mohou přespat. Ideálně by nemělo být příliš daleko od centra.

Ne všechny byty jsou pro krátkodobý nájem vhodné

Pronájem na pár nocí většinou shání turisté či lidé, kteří míří do města za obchodními záležitostmi. Je tedy zřejmé, že v krátkodobém pronájmu mají mnohem větší možnosti ti, kteří vlastní byt v příznivé lokalitě. Nejlepší jsou Praha či Brno, ovšem pochodíte třeba i v Českém Krumlově a dalších městech, do kterých míří celoročně spousta turistů. Čím blíže centru byt bude, tím lépe. Jednak o něj bude vyšší zájem, jednak si budete moci říct o vyšší částku.

Starostí s měnícími se nájemníky se bát nemusíte

Je jasné, že s krátkodobým nájmem je daleko více starostí. Musíte neustále shánět nájemníky, domlouvat se s nimi, předávat jim klíče, uklízet po nich a tak dále. Dnes už jde ale všechno zařídit mnohem jednodušeji. Tyto kroky totiž můžete svěřit odborníkům. Například firma Bohemian Estates váš byt ráda převezme, bude do něj shánět nájemníky, pokaždé po nich uklidí a postará se prakticky o všechno, co je při provozu bytu potřeba řešit. Ze získaných financí zaplatí také účty za energie, odečtou si provizi a zbytek vám přijde na účet. Úplně bez starostí.

Máte-li i vy zájem o zhodnocení nemovitosti, neváhejte krátkodobý nájem vyzkoušet. Kontaktujte odborníky a nechte si vypracovat cenovou nabídku.