Lité podlahy a jejich hlavní přednosti

Chystáte se na rekonstrukci podlah ve vaší domácnosti a marně přemýšlíte o tom, jaký typ zvolit? Pak vězte, že k trendům posledních let patří takzvané lité podlahy.

Anhydrit versus beton

V obchodech můžete lité podlahy nalézt také jako anhydritové. Pokud vás zajímá, zda zvolit anhydrit nebo beton, tedy klasické řešení, pak výhoda litých variant spočívá především v mnohem rychlejší a do jisté míry snazší pokládce. Zatímco beton musí poměrně dlouhou dobu vysychat, po lité podlaze lze chodit již po pouhých 48 hodinách, neboť dojde k jejich rychlému zatvrdnutí.

Celistvý povrch

Značnou přednost mají lité podlahy také v tom, že jsou maximálně kompaktní. Nikde nevznikají škvíry, praskliny, potažmo předěly a bubliny, které jsou typické právě třeba pro beton. Při samotné pokládce rovněž nevzniká tolik prachu a nečistot, takže pak máte usnadněný úklid a můžete se brzy pustit do finálního zařizování jednotlivých místností.

Cenové hledisko

Pro lité podlahy ceník vychází už poměrně příznivě. Dávno pryč jsou doby, kdy tento typ podlah býval výrazně dražší nežli klasický betonový povrch. Cena je navíc kompenzována dlouhou životností a vysokou trvanlivostí. Lité podlahy zkrátka do moderních rodinných a bytových domů nepochybně patří. Vzhledem ke svým vlastnostem se lité podlahy dají aplikovat prakticky do všech místností, tedy nejen na chodby a další hojně používané prostory v domácnosti.

Realizace litých podlah

Máte-li zájem dozvědět se detailní informace o anhydritových podlahách a najít vhodnou firmu, jež vám zajistí jejich realizaci na míru, pak se podívejte na webové stránky anhypodlahy.cz. Na nich najdete aktuální ceník a zjistíte vše o přednostech, jimiž se lité anhydritové podlahy mohou pyšnit. Odborníci z firmy vám rádi poradí s tím, jaké řešení zvolit, abyste s výslednou podobou podlah byli maximálně spokojeni.