Při výměně oken myslete i na parapety

Máte pocit, že je právě vhodný čas na výměnu starých oken? Nová okna jistě budou pro Váš dům nebo byt velkým přínosem, a to zejména co se týče tepelné a hlukové izolace. S přibývajícím stářím oken a nesprávnou údržbou se jejich vlastnosti zhoršují, okna nesplňují na ně kladené nároky.Důvodem k výměně oken není tedy pouze touha po novějším a modernějším vzhledu objektu, ale také dosažení lepší izolace a snížení nákladů vynaložených za vytápění jednotlivých místností.

Nejčastěji volenou variantou jsou plastová okna, která zdobí nespočet bytů a domů. Není se čemu divit, neboť plastová okna se vyznačují skvělými vlastnostmi a příznivou cenou. Abyste docílili uceleného vzhledu oken z interiéru, doporučujeme s nimi současně pořídit i nové parapety. Víte vůbec, jaké vnitřní parapety se hodí k plastovým oknům? Nabízíme Vám tyto možnosti:

Plastové parapety

Když plastová okna, tak se logicky nabízí možnost i plastových parapetů. Tato varianta je vhodná zejména do domácnosti s vyšší vlhkostí. Mezi výhody patří zejména potřeba minimální údržby, vodotěsnost, či nabídka v mnoha různých dekorech. Můžete tak velmi jednoduše sladit okna s parapetem a umocníte tak jejich celkový vzhled.

Dřevotřískové parapety

Tuto variantu vnitřních parapetů můžete u našich domácností spatřit v menší míře. Jedná se však o řešení, které je pro plastová okna také vhodné. Předností je snadná údržba, neboť je stačí jednou týdně přetřít navlhčeným hadříkem. Není potřeba žádných speciálních saponátů. Jsou také velmi odolné proti poškrábání. A opět máte na výběr z širokého portfolia nejrůznějších dekorů.

Jak při výběru oken, tak i parapetů, dobře promyslete jejich výběr. Nechte si poradit od našich pražských i brněnských specialistů, kteří vám pomohou vybrat ideální řešení přesně do Vaší domácnosti.