Vybíráme nábytek do obývacího a dětského pokoje

Plánujete změnu interiéru nebo stavíte nový dům a potřebujete si rozmyslet, jaký nábytek dáte do obývacího a dětského pokoje? Přinášíme vám pár tipů, které vám mohou pomoci s výběrem vybavení pro obě tyto místnosti.

Bezpečný a promyšlený dětský pokoj

Dětské pokoje jsou útočištěm a zároveň jedinečným královstvím našich dětí. Nabízí jim zázemí, poskytují jim klid a slouží jako centrum jejich her. Už jen z toho důvodu by měl být nábytek koncipován tak, aby byla zachována bezpečnost. Znamená to vyhnout se ostrým rohům, případně kusům nábytku, které se mohou převrhnout či jinak poranit dítě. Pamatujte i na úložné prostory na hračky a další nezbytnosti.

Barevnost a veselost

Velmi důležité je i to, jak bude dětský nábytek vypadat. Měl by být veselý a barevně ladit se stěnami a dalším vybavením. Vůbec se nebojte pestrých barev a zvolte takové kombinace, které se budou vašemu dítěti líbit. Nezapomeňte ani na drobné dekorace, jež oživí celý pokoj. Zeptejte se svého dítěte, co se mu bude líbit, a podle toho se snažte celou místnost zařídit.

obyvaci-pokoje-04

Útulný obývací pokoj

Velmi podstatnou částí v každém bytě je i obývací pokoj. Ten by měl být útulný a nabízet dostatečný prostor pro posezení. Základem je správná kombinace obývací stěny, pohovek a stolku. Celá místnost by měla působit útulným dojmem a měla by představovat jakési srdce celého domu, případně bytu. Drobné dekorace v podobě živých květin a podobné drobnosti dodají celé místnosti zcela jiný nádech a oživí použitý nábytek.

Místo pro setkání a rodinnou pohodu

Obývací pokoje jsou místem, kde nejčastěji probíhají návštěvy či zde trávíme čas s rodinou. Jedná se o ideální místo i pro chvíle vlastního odpočinku. Ze všech těchto důvodů je nesmírně důležité vytvořit místnost, kde se budete cítit dobře a která bude vypadat maximálně reprezentativně.