Zainvestujte do mědi, vaši potomci a vnuci vám budou děkovat

Měď je průmyslovým kovem používaným po několik staletí v architektuře celé Evropy. Její přednosti se dají s úspěchem využít při stavbě rodinného či obytného domu, jakož u historických nebo průmyslových staveb. Výtečné vlastnosti jako odolnost, houževnatost a nesporná estetická stránka mají ještě jeden bonus navíc: měď vydrží déle, než je propočítaná životnost samotné stavby, tedy více než sto let. Investicí do tohoto kovu ušetříte finance na opravách v budoucnosti. Žádné nebudou nutné.

Jaké výhody přináší měděné prvky na stavbách a v interiérech?

Na otázku proč použít zrovna měď, existuje několik pádných odpovědí a argumentů pro případné odpůrce. Absolutně přírodní materiál je přirozenou ochranou proti vlhkosti, má patinu, již na jiném kovu nenalezneme, je bezúdržbová, odolná proti korozi, a navíc šetrná k přírodě. Je totiž stoprocentně recyklovatelná. Jejími dalšími pozitivy jsou odolnost a nehořlavost. Při nízkých teplotách se neláme.

Měděné trubky, pásy, plechy i dráty

Mědi se jako architektonického materiálu využívá na konstrukce na míru. Snadno se s tímto materiálem pracuje i manipuluje, systémy tvořené z mědi jsou lehké, a přitom pevné. Proto se využívá pro možné střešní systémy, používá se na obložení zdiva, tvoří se z ní spoje, upevnění i doplňky do interiéru. Měď je prostě nadčasová. Společnost UCB Technometal dodává měděné tyče trubky, pásy, dráty a plechy.

Dodej kontinuálně lité litiny

Vyjma mědi si lze u firmy spojené s internetovou prodejnou, skladem a zpracovatelskou dílnou objednat další průmyslové a barevné kovy. Oblíbeným produktem je litina neboli slitina železa s uhlíkem. V České republice patří společnost UCB Group k nejznámějším dodavatelům kontinuálně lité litiny. Ta se vyznačuje velkou odolnosti vůči tlaku a teplotě, zároveň však malou pružností. V e-shopu Unibar.cz jsou k dostání jak šedá litina s lupínkovým grafitem, tvárná litina s kuličkovým grafitem, tak austenitická litina s kuličkovým grafitem.

Prodej barevných kovů a zpracování průmyslových kovů pro zákazníky z celé republiky

Firma UCB Technometal, s.r.o., sídlí v Loděnicích u Berouna a se zaměřením na prodej barevných kovů, různých slitin a litiny se řadí mezi přední zpracovatele a exportéry průmyslových kovů v Česku. Zájemci o konkrétní materiály – trubky, tyče, plechy – si můžou nechat požadované kovy zpracovat do tvarů o přesně daných průměrech a rozměrech. K opracování se používají moderní soustruhy i CNC frézky.