Pletení je skvělá odpočinková činnost, o níž by nám mohly naše babičky vyprávět. I proto řada z nás usedá k jehlicím a klubku vlny. Ať už vytvoříme cokoliv od jednoduché šály až po svetry se složitými vzory, hlavní věcí je fakt, že se jedná o skutečný lék zbavující nás stresu a úzkosti.
Maličkosti, které potěší
Patříte-li mezi začátečníky, přinese vám radost a uvolnění duhové klubíčko, s nímž lze vytvořit neokoukané šály. A přitom si vystačíte se základním stylem pletení, jímž je hladce-obrace. Jak už název napovídá, v pleteném výrobku se budou plynule střídat barevné přechody, které vytvoří báječný efekt. A hned máte perfektní tip na dárek. Duhové klubíčko je tvořeno z 50 % bavlnou a 50 % akrylem. Proto šálu budou rády nosit i děti, neboť se jedná o materiál velmi příjemný na dotyk. Až zdokonalíte své pletařské dovednosti, můžete si troufnout na šátek, kardigan nebo čepici. Přitom si vystačíte s jediným klubíčkem.
Buďte kreativní
Jakmile pletení jednou propadnete, budete hledat stále nové styly a způsoby, jak tento koníček dovést k dokonalosti. Uvidíte, že nebudete chtít přestat nakupovat stále nové pomůcky na pletení. Těmi nepostradatelnými jsou jehlice, jichž si pořiďte hned několik druhů a velikostí. Čím je vlna silnější, tím větší rozpětí jehlic budete potřebovat. Oka vám tak budou rychleji přibývat. Rozhodnete-li se pro pletení čepic, nákrčníků nebo ponožek, bude se vám lépe pracovat s jehlicemi kruhovými. Pletené polštářky s bambulkami, které jsou v současnosti tolik oblíbené, zvládne i začátečník. Stačí si pořídit šikovný bambulkovač, s jehož pomocí vytvoříte různé velikosti bambulí rychle a jednoduše. Vhod vám též přijde bambusová miska, do níž uschováte přízi a jehlice. Během pletení vám tak klubíčka nebudou běhat nikde po bytě a nebude hrozit, že se do sebe zapletou.