Dílenské vozíky pomohou zefektivnit vaši práci

Udržet v dílně precizní pořádek je těžké, ale ne nemožné. Pro vytvoření fungujícího systému a udržení nářadí na svém místě dobře poslouží dílenské vozíky. Umožní nám mít vše potřebné stále po ruce a nemuset si nářadí strkat do kapes či válet po zemi. V takovém vozíku budeme mít věci roztříděné podle sebe tak, jak nám to vyhovuje, ať se budeme pohybovat v kterékoliv části dílny. Speciálními vozíky můžeme vybavit nejen svou dílnu a domácí kutilský koutek, ale i montážní dílnu, školní dílnu, opravnu, laboratoř, zkušebnu a výrobní provoz. Snadno se s nimi manipuluje, poskytnou dostatek úložného prostoru a jsou plnohodnotným odolným dílenským nábytkem.

Nářadí vždy po ruce

Chcete-li mít nářadí vždy při ruce a nechat si za pomocí vozíku usnadnit práci, vybírejte pečlivě. Dílenský vozík vybírejte tak, aby plnil účel pro který jste si ho zakoupili. Měl by být dostatečně velký, robustní, stabilní a odolný, přitom s lehkou manipulací. Jen při splnění těchto parametrů zvýší efektivitu práce vám nebo vašim zaměstnancům. Zamezí ztrátě nářadí a přispěje k bezpečnějšímu provozu, místo aby tomu bylo naopak při výběru nějakého nekvalitního dílenského nábytku.

Kvalita materiálu i zpracování

U dílenských vozíků záleží na kvalitě materiálu a zpracování. Jejich funkčnost a detaily jsou nesmírně důležité! Vozík se například nesmí za žádných okolností během jeho běžného používání převrátit. Neměl by se kývat, sám popojíždět, pokud nechceme, zkrátka stabilita je hlavním požadavkem. Materiál a povrchová úprava musí odolat běžnému používání, opotřebování, úderům a nárazům, ideální je kov nebo plech. Promyslet si musíme velikost odkládací plochy, která pro nás bude dostatečná. Příliš velký vozík nesplní svůj účel, podobně jako vozík moc malý. Optimální výška pracovní plochy zase záleží na činnosti, kterou vykonáváme.

Parametry vozíku

Rozložení vnitřních prostor vozíku může být variabilní a měli bychom si promyslet, zda nám vyhovuje. Výrobce se jej většinou snaží podřídit konkrétnímu použití a požadavkům zákazníka. Součástí bývají uzavíratelné nebo uzamykatelné police a zásuvky s kvalitním pojezdovým mechanismem. Chybět by neměla kolečka s brzdou a madla pro pohodné uchopení a přemístění vozíku. Bytelný dílenský nábytek včetně vozíků vyrábí firma POLAK CZ, a to již od roku 1994. Dlouholetá praxe a znalost potřeb zákazníků se odrážejí na profesionalitě výrobků, které jsou navíc neustále zdokonalovány. Co se týká dílenských vozíků, je opravdu z čeho vybírat.