Jak často servisovat automatické a poloautomatické kávovary?

Pravidelný servis kávovarů je důležitým úkolem každého, kdo si chce denně vychutnat lahodnou chuť kávy. Zavolejte k nám a my zajistíme servis vašeho kávovaru.

Servis kávovaru je důležitý, nepodceňte pravidelnou péči o kávovar

O přípravu voňavého šálku lahodné kávy se vám každý den stará váš automatický či poloautomatický kávovar už dlouhé roky. Pokud je váš kávovar už po záruce, určitě je na čase dopřát mu pravidelný servis. Jedině pravidelná údržba automatického či poloautomatického kávovaru je zásadním klíčem k jeho bezproblémovému chodu po dlouhé roky.

Proč pravidelné servisy?

Kávovar používáme několikrát denně a vždy klademe vysoké požadavky nejen na přípravu espressa, ale také cappuccina či latté, u kterých kávovar běžně používá mléčné trysky. Všechny tyto komponenty je nutné pravidelně čistit, aby se zabránilo jejich zanesení. Jenže i při pravidelném čištění je nutné jednou za čas dopřát svému kávovaru řádný servis kávovarů DeLonghi.

Naši technici kávovar zkontrolují, provedou výměnu těsnění, přístroj odvápní, odstraní veškeré vadné součástky, seřídí jej a provedou závěrečnou tlakovou zkoušku přístroje. Pokud o svůj kávovar pravidelně pečujete, doporučujeme provádět servis každé 1 – 2 roky. U starších modelů pak častěji, tedy minimálně po roce používání.

Co když kávovar přestal fungovat úplně?

Pokud kávovar nefunguje tak, jak má, nebo přestal fungovat úplně, naši technici provedou jeho opravu. Specializují se například na opravy kávovarů Philips. A jak oprava probíhá? V dohodnutý čas vyzvedneme u vás doma v Plzni a okolí kávovar zdarma, z ostatních částí republiky jej stačí předat do rukou našeho kurýra. Technik napojí kávovar na diagnostiku a obratem vás bude informovat o jeho stavu. Je jen na vás, zda kávovar opravíme, nebo vám jej vrátíme v původním stavu. Opravy provádíme do 3 pracovních dní. Toužíte po novém kávovaru? Vybírejte z naší výhodné nabídky zánovních či repasovaných modelů.