Jakou podlahu do bytu v paneláku?

Pustili jste se do rekonstrukce bytu, případně kupujete nový a chcete si ho zařídit tak, aby stoprocentně odpovídal vašim představám? Duší interiéru je podlaha, a proto byste měli začít právě od ní. Společně s profíky z podlahářství Ústí nad Labem jsme pro vás připravili praktického průvodce nejoblíbenějšími materiály. Klíčovou roli vždy hraje otázka, do jaké místnosti je podlaha určena a jak moc jste ochotní se o ni starat. Podstatná může být i přítomnost mazlíčka či to, zda budete pod podlahovou krytinu instalovat topení.

Plovoucí podlahy z laminátu

Podlaháři nám prozradili, že největší zájem je o plovoucí podlahy Ústí nad Labem. Konkrétně z laminátu, který je cenově dostupný, velmi odolný a vizuálně přitažlivý. Údržba je snadná – vystačíte si s koštětem, mopem nebo vysavačem. Další výhody laminátu spočívají v široké nabídce vzorů a odstínů, nehořlavosti, dobré tepelné vodivosti, antistatickému povrchu a rychlé pokládce. Negativem budiž špatné tlumení nárazů a hluku a kratší životnost než u dřevěné podlahy.

domtech.cz_ekomplex_01

Moderní linoleum

Do českých domácností se vrací také linoleum. Je moderní i kvalitní a v případě tzv. marmolea i ekologické, protože se vyrábí ze 100 % přírodních materiálů (takže se hodí pro alergiky). K výhodám patří dobrá zvuková a tepelná izolace, snadná údržba a vysoká odolnost. Linoleu nesvědčí vlhkost, která může povrch zdeformovat. Kvůli dlouhodobému působení UV záření podlaha změní původní odstín.

domtech.cz_ekomplex_02

Dřevo nikdy nevyjde z módy

Říká se, že není nad přirozenou krásu přírodních materiálů. I to je zřejmě důvod, proč se i v době, kdy technologie umožňují výrobu špičkových umělých materiálů, lidé často přiklání ke dřevu. Pořízení dřevěné podlahy je finančně náročnější, ale za dlouhou životnost, příjemné teplo a absorpci nárazů a hluku investice rozhodně stojí. Počítejte však s náročnější pokládkou a časově náročnou údržbou. Dřevěná podlaha se poměrně snadno mechanicky poškodí a UV záření může zapříčinit změnu barvy. Pro šikovného kutila však není problém povrch zrenovovat.

domtech.cz_ekomplex_03

Stále se nemůžete rozhodnout? V tom případě se zeptejte přímo podlahářů a nechte si doporučit řešení na míru vaší domácnosti. Firma realizuje nejen podlahy Ústí nad Labem, ale napříč celou Českou republikou.