Jak vyčistit domácnost bez chemických čistidel?

Udržet domácnost v naprosté čistotě není vůbec jednoduchým úkolem. Na trhu je sice v současnosti nabízeno několik desítek čisticích prostředků, které si mají s nečistotami poradit, ale tyto prostředky mají i své nedostatky. Především se jedná o vysokou pořizovací cenu a pravidelnou vysokou investici, kterou musíte vynaložit ze své peněženky. Dále může být problémem i složení čističů. Přípravky mohou být agresivní k pokožce i dýchacím cestám. Malé děti by s nimi rozhodně neměly přijít do styku. Dá se vyčistit domácnost i jinými způsoby, než s chemickými čističi?

Řešením může být pára

Pára je jedním z nejefektivnějších způsobů, jak udržet domácnost v naprosté čistotě. A přitom se jedná o naprosto přírodní čistidlo, bez chemických látek a s maximální čistící silou. S pomocí páry mohou být čištěny koberce, nábytek, podlahy, okna, čalounění i další materiály. Pára má schopnost skvěle čistit, ale přesto nijak nepoškozuje samotný podklad, což u chemických čističů bývá mnohdy problém.

domtech.cz_rea-karcher_cz_01

I na mytí oken, což je jeden z nejméně oblíbených úkolů v domácnosti, je pára nejlepší volbou. A k ještě snadnějšímu mytí pomůže třeba aku stěrka, se kterou už nebudete muset nic složitě leštit. Právě Aku stěrka byla nejlépe hodnocena i v testu mytí oken. Více o testu čtěte ZDE.

domtech.cz_rea-karcher_cz_02

Chce to mít tu správnou techniku

Čistící výsledky páry jsou vysoké, ale pára musí být správně připravena. Je třeba mít kvalitní parní čistič, který zvládne připravit páru rychle, udrží ji v nejlepší teplotě a bude ji pouštět pod dostatečným tlakem. Na trhu je nabízeno velké množství parních čističů, ale ne všechny dosahují potřebné kvality. Na jakou značku se tedy zaměřit?

domtech.cz_rea-karcher_cz_03

Jestliže chcete kvalitu, jednoznačně Kärcher

Značka Kärcher je v oblasti technologií pro domácí i profesionální úklid jednou z celosvětově nejuznávanějších. Průmyslový vysavač, vysavače do domácnosti, parní čističe, vysokotlaké čističe, parní žehlící stanice, to všechno jsou technologie určené k čištění ploch a vybavení té nejvyšší kvality. Úklid navíc usnadňuje široké příslušenství nabízené k jednotlivým modelům.