Jaký druh investic skvěle doplní konzervativní portfolio?

Podle nejnovějších statistik se v naší zemi věnuje investování téměř polovina ekonomicky aktivních obyvatel. Není se čemu divit. V posledních letech jsme si zkrátka uvědomili, že kdykoliv může přijít finanční krize, vysoká inflace i další katastrofy. Máte vlastní portfolio, ale stále přemýšlíte, čím ho diverzifikovat?

Diverzifikace je klíč k úspěchu

Nebudeme si nic nalhávat – každá investice s sebou přináší určitý druh rizika. Někdy se bavíme o možnosti ztráty celého vkladu z důvodu krachu firmy, jindy o krátkodobém kolísání, případně špatném načasování trhu a podobně. A přesně proto nikdy nesmíte veškeré peníze vkládat do jedné příležitosti. Vždy je nutné spolehnout se na několik typů investic.

Většina konzervativních investorů spoléhá především na akciová ETF, která doplňuje investování do zlata. V posledních letech však roste také obliba úvěru zajištěných nemovitostmi. V čem je taková příležitost jiná?

Zajímavé zhodnocení a nízké riziko

Úvěry zajištěné nemovitostmi s sebou přináší celkem dvě zajímavé vlastnosti – poměrně pěkné zhodnocení (okolo 10–14 %) a nízkou míru rizika.

V naší zemi patří za zmínku hlavně úvěry, do kterých můžete investovat skrz platformu Bondster. Tito odborníci nabízí stovky různých možností, z nichž je velká část zajištěná právě nemovitostí. Pokud tedy dlužník přestane splácet, banka prostě prodá jeho nemovitost a následně vyplatí peníze jednotlivým investorům.

Z dlouhodobého hlediska nesmíte zapomínat na sílu složeného úročení. Kolik si přibližně vyděláte, když část volných prostředků budete převádět do daných úvěrů? Na to vám odpoví složené úročení kalkulačka.

Ihned po úvodní registraci (která trvá několik málo minut) získáte přístup k celé řadě úvěrů. Podívejte se sami a rozhodněte se, jestli se jedná o ideální způsob rozšíření portfolia.