Kotníkové boty a jak na ně

Kotníkové boty často vídáme u mužského pohlaví, ale bát se jich nemusí ani ženy. Ať už na podpatku nebo bez, vždycky budou šik. Existuje spousta druhů dámských bot sahajících ke kotníkům a my vám poradíme, jak je správně nosit, abyste neublížila své postavě ani outfitu.

Podzim a nohy v teple

Kotníková obuv je, dá se říct, výsadou podzimu. Chlad stoupající z chodníků, pošmourné počasí a nízké teploty přímo vyzývají k tomu, zachumlat si nohy pěkně do tepla. Na jaře spíš než kotníkové boty, obouváme radši baleríny, abychom vylákaly sluníčko. Ale podzim je jako dělaný na vyšší boty vystlané kožíškem.

Ke kalhotám i sukni

Nikdy neuděláte chybu, když si své kotníkové botky, třeba od značky Tamaris, vezmete k trendy úzkým džínům. Vyniknou jak vaše nohy, tak i oblíbené boty. Navrch si stačí vzít svetřík nebo lehký kabátek a můžete vyrazit. Pozor ale na širší džíny! Ty by zastrčené v kotníkových botách rozhodně parádu neudělaly. U kalhot se samozřejmě nemusíte jednat pouze o džíny. Když budou úzké, můžete si vzít i jiný typ kalhot, například legíny. Širokou nabídku tohoto druhu oblečení nabízí například značka Vero moda.

U vysokých žen vypadá skvěle kombinace kotníkových bot, úzkých kalhot a po kolena dlouhého kabátu. Takový outfit by však rozhodně neměly volit ženy menšího vzrůstu. Těm by určitě neprospěl.

Sexy kotníkové boty na jehlách

Kotníkové boty Tamaris pro vás nebudou tabu, ani pokud máte radši spíše sukně a šaty. Opět je zde výhoda pro vysoké ženy, které si mohou vzít jakoukoli sukni a jejich vzhledu to nijak neuškodí. To my, co jsme tak vysoko nevyrostly, bychom ke kotníkovým botám měly nosit spíše kratší sukně a šaty. Ideálně takové, které končí nad koleny a výše. Barvu a materiál bot volte podle druhu šatů, aby to správně ladilo. A silonky volte spíše tmavší, černé, než tělové.

Jak vidíte, tak kotníkové boty se hodí ke kalhotám i sukním, musíte však vybírat uvážlivě podle své postavy a konkrétního outfitu. Pokud hledáte i zajímavější druhy obuvi, tak vyzkoušejte obuv Mel nebo boty Melissa. Jedná se o špičkové značky obuvi a jsou mezi nimi o kotníkové vatianty!