Levné zastřešení na zahradu

Zařídit si pěkné zahradní posezení nemusí být vždy cenově ani technicky náročné. Víceméně největší problémy jsou obvykle s podlahou. Vše ostatní, tedy nábytek i zastřešení, je možné sehnat za docela dobré peníze.

Střecha musí být hlavně funkční

Zásadní je u střechy samozřejmě funkčnost. Když bude protékat nebo se kácet ve větru, je k ničemu. Proto je dobré hned na začátku zavrhnout všechny nápady s nepromokavou plachtou. Takovéto zastřešení jen málokdy funguje, a to nejen z estetického hlediska.

Lepší je pořídit si kvalitní party stan, který nabízí krytí před deštěm i otravnými slunečními paprsky. Tuto ochranu navíc, na rozdíl třeba o běžných pergol nebo altánů, poskytuje z více stran. Příjemné rovněž je, že jeho realizace je poměrně snadná. Montáž tohoto typu stanu je obdobně jednoduchá jako v případě klasických verzí.

Různé modely

Jednotlivé modely se od sebe v mnoha ohledech liší. Stany se samozřejmě prodávají v mnoha barevných provedeních. Ještě důležitější než vizuální kvality, je však velikost, respektive druh použitých profilů. Pro jednoduché posezení stačí zvolit stan o velikosti 3×3 m. Kdo chce ovšem mít na zahradě něco trochu masivnějšího, sáhne přeci jen po některé větší verzi.

Co se materiálu konstrukce týče, většinou se jedná o hliník, nicméně prodávají se i ocelové stany. Hliník je zajímavý svou pevností, lehkostí a odolností proti vodnímu živlu. Ocelové konstrukce jsou o něco těžší, na druhou stranu se většinou prodávají za menší peníze.

Jsou skladné

Vzhledem k tomu, že tento druh stanů se nepoužívá pouze k tvorbě venkovního posezení, ale běžně se z nich dá vykouzlit například reklamní stánek či prodejní stánek, jde o velice skladný výrobek.

Menší modely lze dokonce ve složeném stavu s trochou snahy převážet i v kufru osobního auta. Pro ty největší verze je však už lepší sehnat dodávku.