Palivové dřevo s dopravou zdarma po celé ČR, kde objednat?

 

V posledních letech se stává palivové dřevo stále oblíbenějším. Jeden z důvodů, proč je tak oblíbené, je fakt, že se jedná o nejlevnější ekologický zdroj tepla. Dřevo, jako obnovitelný zdroj tepla nezatěžuje životní prostředí. S prvním důvodem částečně souvisí i druhý nejčastější důvod. Jedná se o jeho nízkou cenu oproti neustále se zvyšujícím cenám energií (plyn, uhlí, elektřina). Topit dřevem se jednoduše vyplatí.

Není neobvyklé, že zákazníci získávání tepla kombinují. V dnešní době již má mnoho domácností krb, krbová kamna či krbovou vložku a mohou si tak díky rozvodům s ventilátory vytápět i celý dům.

Skládané nebo sypané palivové dřevo

Skládané palivové dřevo má oproti sypanému dvě výhody, a to uložení na paletě a rychlejší práci s uložením dřeva. Dřevo vám bude dovezeno poskládané na paletě. Na paletovém vozíku si ho dovezete přímo k dřevníku či do garáže, domu atd. a poté si ho jednoduše buď přeskládáte, nebo necháte na paletě. Nevýhodou skládaného dřeva je jeho cena, prodejce má práci navíc, na paletu se musí dřevo uložit. Sypané dřevo je varianta pro ty, co chtějí ušetřit, mají více času a navíc mají prostor na zahradě pro vykládku dřeva. Prodejce na zahradě dřevo složí a vy si jej poté již postupně uložíte na místo, které máte pro dřevo připraveno.

Jaké palivové dřevo je pro vytápění nejvhodnější?

Nejlepší pro vytápění je tvrdé palivové dřevo, mezi které patří buk, dub, jasan, habr nebo i dřevo z ovocných stromů. Tvrdé dřevo má nejvyšší výhřevnost, hoří sálavým plamenem. Pamatujte na to, že dřevo by mělo být suché, mělo by schnout minimálně dva roky. Případně jsou zde společnosti, které nabízí technicky sušené palivové dřevo.

Tip na výhodný nákup palivového dřeva

Redakce doporučuje společnost Optimtop s.r.o., která na trhu působí již řadu let, má v nabídce široký sortiment nejen palivového dřeva, ale i ostatních produktů spojených s ekologickým vytápěním. Dopravu po celé ČR zajišťuje ZDARMA, a to již od 1 objednané palety.