Správa bytových domů a SVJ již nemusí být vaši noční můrou

Společenství vlastníků a bytová družstva to někdy nemají jednoduché. Ne všichni majitelé či nájemníci bytů jsou vstřícní a ochotní se domluvit na věcech, které jsou pro chod nemovitosti nezbytné. Nedochází na schůze, nejsou doma a komunikovat s nimi je velice obtížné. Nyní vás však seznámíme s možností, díky které bude pro vás správa bytových domů a SVJ hračkou.

Právě pro tyto případy vznikla online aplikace DomoD.cz. Jejím cílem je usnadnit komunikaci mezi bytovými družstvy / společenstvím vlastníků a vlastníky bytů. Může fungovat pouze jako doplněk pravidelných schůzí a osobních setkání, ale dokáže je i směle nahradit. Komplexní správa bytových domů a SVJ jde díky této aplikaci online.

Ušetří čas SVJ / BD i majitelům bytů

Nikdo nemá náladu strávit večer po práci dvě hodiny v sušárně na schůzi. Lidé si daleko raději zapnou počítač, přečtou si informace online a připojí svůj názor. Jistě z vlastní zkušenosti víte, že na internetu jsou lidé obvykle sdílnější a své myšlenky vyjádří i introverti. Získáte tak mnohem lepší zpětnou vazbu ke všem rozhodnutím, které se bytového domu týkají.

Správa bytových domů a SVJ online, jak to funguje?

Na DomoD.cz už máte svou stránku připravenou. Stačí si vyhledat vaše SVJ / BD podle IČ, adresy nebo názvu. Po přihlášení můžete přidávat veškeré informace, které vás napadnou. Pamatujte ale, že aby měl celý systém nějakou efektivitu, je potřeba ho představit všem vlastníkům bytů a vysvětlit jim, proč by ho měli využívat. Popište jim hlavně výhody – úsporu času, peněz, nervů, transparentní přehled nad financemi a vším, co se v domě děje.

V aplikaci se dají zveřejňovat dokumenty (např. stanovy, zprávy o hospodaření), výzvy ke schůzi či závady, které je třeba opravit. Pohromadě tam můžete mít kontakty na nájemníky, naměřené hodnoty z elektroměrů či účetní závěrky. U každého příspěvku, ať už je to svolání schůze či dokument, je možné nastavit, kdo ho má vidět. Některé příspěvky jsou tedy přístupné všem bez přihlášení, k jiným se dostanou jen lidé zaregistrovaní jako členové skupiny konkrétního SVJ / BD. Buďte chytří a využijte pro správu bytových domů a SVJ online aplikaci DomoD, více o aplikaci na DomoD.cz.