Vířivky – oblíbený wellness nástroj

Vířivka, jinak nazývána i jako jacuzzi nebo hottube, je v posledních letech čím dál tím oblíbenějším wellness nástrojem, který si rádi dopřávají lidé všech věkových kategorií. Příjemně teplá voda v kombinaci s proudy bublinek, které masírují vaše záda, případně i jiné části těla, je oblíbenou a vyhledávanou relaxací. Nezřídka za takovou vířivku platíte ve wellness centru velké peníze. Věděli jste ale, že není vůbec žádný problém pořídit si jí domů?

Obecně existují dva typy vířivek, které se v mnohém liší. Jsou to vířivky pevné, které bývají zpravidla dražší, a pak ty mobilní, které jsou cenově dostupnější. Podívejme se krátce na obě řešení.

Začněme pevnou vířivkou, kdy je vířivá vana napevno namontovat na určité místo a vydrží zde většinou až do chvíle, kdy jí chcete za několik let vyměnit za novější model. Většinou jde o velmi kvalitní vany s několikavrstvým akrylátovým povrchem, takže se nemusíte bát průniku vody mimo vanu. Obvykle také mají mnoho pokročilých funkcí jako je podsvícení vany barevnými světly, pokročilé masážní trysky nebo kvalitní filtrační systém. Některé modely mohou mít dokonce zabudovanou i funkci přehrávání hudby. Pevné vířivky poskytnou to nejlepší možné pohodlí, větší kapacitu a dlouhou životnost.

Mobilní vířivky jsou ty, kterým se nejčastěji říká jacuzzi. Jejich největší výhodou je jejich přenositelnost, není problém jí mít jeden den u sebe na chatě a druhý den si v ní užívat na kamarádově oslavě narozenin. Ačkoliv jsou levnější, rozhodně nejsou nekvalitní. Jsou vyrobeny z odolných materiálů, podobně jako přenosné bazény. Kapacita takové vířivky je pak většinou 4-6 lidí v závislosti na konkrétním modelu. Přenosná vířivka je tedy ideální nejen pro ty, kteří jí potřebují častěji přemisťovat, ale také pro ty, kteří chtějí ušetřit a přesto si dopřát kvalitní relaxaci.