Proč zvolit plastová okna?

V dnešní moderní době jsou plastová okna snad samozřejmostí. V rodinných domech či panelácích se objevují stále častěji a právě dřevěná okna, které tyto starší paneláky ještě mívají, jsou nahrazována právě plastovými okny. Ale proč tomu tak je? Jaké mají plastová okna výhodu oproti těm dřevěným?

Plastová okna pro nás mají hned několik výhod. Pokud stavíte rodinný dům, plastová okna jsou pravděpodobně nejlepší volba. Ať už z estetického hlediska, kdy vypadají určitě mnohem lépe než okna dřevěná, ale i z hlediska izolačního. Plastová okna jsou totiž vyráběná z PVC a obsahují tzv. komory. Obecně platí, že čím více komor plastové okno má, tím je tepelná propustnost menší.

Plastová okna mají hned několik výhod. Jejich údržba je velmi jednoduchá. Prakticky stačí jen jednou ročně promazat obvodové kování, navíc je není potřeba natírat, jelikož barva nepraská a samotný materiál není třeba nijak opečovávat. U plastových oken navíc můžete vybírat hned z několika barevných odstínů. Co se týče živostnosti plastových oken, většina udává životnost i 50 let. Což je sice kratší živostnost než u dřevěných oken, které mají živostnost min. 100 let, ale nejsou tak úsporná jako okna plastová. U plastových oken prakticky nedochází k tepelným ztrátám, proto se Vám investice do plastových oken vrátí v průměru do 11 let. Co se týče izolace plastových oken, jsou odolná proti větru a zvuku. A pořizovací náklady jsou rovněž nižší, než u oken dřevěných.

Jedinou větší nevýhodou plastových oken je jejich neobnovitelnost. Dřevěná okna opravíte mnohem jednodušeji než okna plastová. Pokud máte poškozené plastové okno, mnohdy se vyplatí pořídit nové plastové okno než jej nechat opravit.