Zděný, nebo nerezový komín? Rozhodující je kvalita!

Kvalitu komínu není radno podcenit, ale proč byste se měli přiklonit k nerezovému systému? Anebo je snad lepší klasický zděný komín? Odpovědi na nejpalčivější otázky se dočtete v následujících řádcích.

Moderní komíny, ať už hovoříme o zděných nebo nerezových, jsou velmi bezpečné a spolehlivé. Prodávají se v ucelených produktových řadách s množstvím kompatibilních doplňků. Obecně nelze určit, která varianta je lepší, a vždy záleží na konkrétních požadavcích a typu objektu. V případě kvalitního a osvědčeného systému vám dobře poslouží nerezový i zděný komín.

K výhodám nerezových systémů patří snadná a rychlá instalace, protože nejsou zapotřebí základy. Díky tomu jsou jako stvořené např. pro připojení krbových kamen. V budoucnu zároveň oceníte jednoduchou rozebíratelnost, což je praktické při opravách jednotlivých dílů. Zděné komíny jsou zase častější u novostaveb.

Hledáte-li řešení, které vám vydrží na celý život, obraťte se na odborníky ze společnosti CIKO. Česká firma se zabývá vývojem, výrobou a prodejem certifikovaných cihelných a nerezových systémů.

Komíny CIKO jsou vhodné pro rodinné domy, rekreační, průmyslové i komerční objekty. Umožňují připojení libovolného spotřebiče bez ohledu na typ paliva. Kompletní sortiment zahrnuje vysoce kvalitní nerezové komínové vložky, regulátory, prostupy, komínové stříšky, kouřovody a další prvky.

Za pozornost stojí také speciální komínový systém CIKO TEC, který vyhovuje specifickým požadavkům moderních úsporných domů. Ke hlavním aspektům jedinečného řešení patří vynikající izolace, plášť z broušených cihelných tvarovek a izostatické šamotové komínové vložky. Samozřejmostí je bezproblémová a časové nenáročná montáž.

Aktuální nabídku najdete na www.dobrekominy.cz. V internetovém obchodě seženete kompletní cihelné a nerezové systémy i samostatné komínové vložky a izolace,kouřovody, dopojení, komínová dvířka, příslušenství a kominické potřeby.