Na vyčištěné matraci se spí mnohem lépe, dokonce si můžete nechat vyčistit i koberce

Zdravý spánek je pro lidský organismus důležitý. Po něm se budíte odpočatí, plní energie a s optimismem a dobrou náladou můžete přivítat den. Aby tomu tak opravdu bylo, potřebujete vaši postel opatřit kvalitními matracemi. Je jich velký výběr a ta nejlevnější rozhodně neznamená nejlepší. Abyste poznali, zda jste vybrali správně, měli byste se zkusit v prodejně na matraci položit v té poloze, ve které nejčastěji spíte. Jedině tak zjistíte, zda je pro vás matrace vyhovující. Nesmí být ani příliš měkká, ani příliš tvrdá. Jinak se budete každé ráno budit rozlámaní a nebudete se vůbec cítit odpočatí.

Doporučuje se matrace, především u alergiků, alespoň dvakrát ročně hloubkově vyčistit

Kvalitní matrace vydrží dlouho a jen tak se neproleží. Aby váš spánek byl na správně zvolené matraci kvalitní i po dlouhé době, měli byste se také zamyslet nad její čistotou. Běžně se u matrací dají sejmout potahy a vyprat. Ale to nestačí. Především alergici dají za pravdu, protože se v matracích hromadí částečky prachu a usídlit se v nich mohou také roztoči, na jejichž exkrementy je mnoho lidí též alergických. Pokud tedy nemáte matraci, jež je z materiálu, ve kterém se roztoči nevyskytují. I takové se začaly vyrábět. Také pyly se mohou do matrace zanést při jarním větrání a pak může matrace dráždivě působit i na pylové alergiky.

Proto se doporučuje nejen prát snímatelný potah z matrace, ale také pravidelně čistit celou matraci. Říkáte si, jak ale vyčistit matraci? Pomocí hloubkového čištění, které provádějí firmy Čištění koberců Praha a Čištění koberců Praha 4. Občané z Plzně, Prahy a z okolí těchto měst si u nich mohou objednat nejen čištění koberců, ale právě i matrací, textilií čalouněného nábytku a polstrovaných nebo kancelářských židlí. Hloubkové čištění je forma mokrého čištění a firmy Čištění koberců Praha i Plzeň jej provádí pomocí speciálního čisticího stroje. Ten vpraví pod tlakem do hloubky matrace čisticí roztok a ihned je společně se všemi nečistotami zase pod tlakem odsáván zpět do přístroje. V matraci nezůstanou téměř žádné zbytky čisticího roztoku, pouze zůstane mírně vlhká. Firmy Čištění koberců Praha nebo Plzeň používají čisticí roztok, který je zdravotně nezávadný a ani při dlouhodobém přímém kontaktu pokožky s vyčištěným předmětem nevznikají žádné kožní problémy. Je také snadno biologicky odbouratelný a tudíž šetrný k životnímu prostředí. Po vyčištění matrace bude váš spánek ještě zdravější, než doposud.