Znáte kořenovou čističku vody? Sloužit může i rodinnému domu

Kořenové čistírny využívají přírodních principů pro odstranění škodlivých a nevhodných látek z vodního prostředí. Chytrá technologická řešení dovolují naplno využít sílu rostlin při nízkých provozních nákladech. Jak to celé funguje? A můžete si nechat postavit tento typ čističky i u vašeho rodinného domu?

cattail-526000_1920-1

Inovativní postup

Čištění vody pomocí kořenů funguje na principech mokřadních ekosystémů, kde přirozeně probíhá proces očištění vody spoluprací bakterií a rostlin. Na kořenech rostlin se vyskytují bakterie rozkládající škodlivé látky, jež pro svůj život potřebují kyslík, který jim dodávají právě rostliny. Využití přírodních principů ve spolupráci s inženýrským řešením pro zefektivnění celého procesu vytváří praktické kořenové čističky pro konvenční, ale i osobní použití.

Instalace svépomocí i přímou realizací

V rámci zařizování nové čističky je možné nechat si zrealizovat stavbu na míru se všemi náležitostmi. Získáte funkční řešení v podobě odpovídající velikosti vašeho pozemku a potřebě čištěné vody. Specializovaná firma může pomoci i při realizaci svépomocí, kdy si stačí vybrat z nabízených typů kořenových čističek. Je velmi důležité zvolit si vhodnou firmu nabízející dostatečné inovace a zlepšení pro získání maximálního výsledku s minimálními ekonomickými náklady.

Několik typů kořenových čističek vod

Na výběr je více typových řešení, kdy se využívají různé postupy pro vyčištění vody. Cirkulační postupy a velikosti filtračních ploch se odráží od místa využití. U rodinného domu si vystačíte s malou čističkou, kterou v pohodě ukryjete na dvorečku, případně bude přirozeně maskována vegetací. U složitějších typů je nutné prověřit si parametry výsledné vyčištěné vody a zjistit si, jaká je velikost filtru na osobu. Pokud vlastníte komerční objekt a plánujete k němu pořídit tento typ čističky vod, nechte si poradit od odborníků. jaký z typů bude nejvhodnější právě pro vaši situaci.

One thought on “Znáte kořenovou čističku vody? Sloužit může i rodinnému domu

Comments are closed.