Manželské postele

Do každé ložnice patří i pořádná manželská postel. Ta je oblíbená i u jednotlivců, dílem i proto, že poskytuje opravdu spoustu prostoru a tím pádem i dostatek potřebného pohodlí, jež do ložnice patří především.

Postelí, kde se opravdu dobře vyspíte Vy i partner, je takzvané „letiště“, použitý materiál je v tomto směru spíše na Vás. Dřevěný masiv, kov či ekologická kůže, vše má něco do sebe, je to spíš na vkusu toho, kdo bude na dané manželské posteli přebývat. Samozřejmostí jsou i vhodné doplňky, jež doladí atmosféru. Ty by měly být hlavně funkční – komoda, šatní skříň a tak podobně, bez toho se žádná ložnice určitě neobejde, úložný prostor je totiž opravdu třeba.

Manželské postele z klasického masivu jsou klasikou, která nikdy nezklame. Cena postele z masivu přitom nemusí přesáhnout ani pět tisíc korun (samozřejmě za předpokladu, že máte hluboko do kapsy a nepožadujete nic luxusního, ale přesto byste rádi bytelnou postel, kde se dobře vyspíte), musíte si jen umět dobře vybrat.

Co třeba manželská postel z kvalitní borovice? Obecně, masiv je vhodný i pro lidi s nadváhou, protože odolá prostě a jednoduše i nestandardní zátěži. Nosnost manželských postelí z masivu přesahuje i dvě stě kilogramů, záleží kus od kusu, ale v prodejně už se stačí jen doptat. V nabídce prodejen jsou postele 140, 160, 180 a king velikost, tam je to opět otázka Vašich tělesných proporcí a požadavků.

Ale zpět k použitým materiálům. Masivní dřevo znamená kus přírody, bytelnost a jak již bylo řečeno, vysokou odolnost. Pokud chcete ušetřit, ale přesto mít doma kvalitu, zkuste postele s dýhovaným rámem. Tehdy, pokud byste rádi skoro bezúdržbovou postel – a zároveň měli možnost si vybrat z pestré palety nejrůznějších dezénů, zkuste postele z lamina. Velký výběr tvarů a typů ale budete mít i v případě manželských postelí, na které byl použit čaloun nebo kov. Pokud z nějakého důvodu nechcete dřevěnou postel, tohle je velmi zajímavá volba, nad kterou se stojí alespoň zamyslet.

Kam uložit přikrývky nebo povlečení? No, to je snadné. Buď si pořídit komodu, nebo vše vyřešit ještě jednodušeji a koupit postel rovnou i s úložným prostorem pod ní. Využití prostoru pak bude stoprocentní, tohle řešení se hodí hlavně tehdy, pokud Váš byt není zrovna tak úplně nafukovací a musíte šetřit doslova a do písmene každý metr čtvereční.

Máte často návštěvu? V takovém případě byste měli zauvažovat nad rozkládacími postelemi s přistýlkou. Hosté si pak budou mít v pohodě a klidu kam lehnout, Vy pak nebudete mít starost, kam vlastně své přátele uložit a nebudete mít vizitku špatného hostitele.