Nebaví vás neustále sekání zahrady? Přenechte tuto práci robotické sekačce Honda Miimo

Mít dům a zahradu je krásné, ale náročné. Zejména o trávník je potřeba pečovat téměř celoročně, čím je zahrada rozlehlejší a má členitější terén, tím hůře. Čím si tuto časově i fyzicky náročnou činnost usnadnit? Třeba pomocníkem, díky němuž nebudete muset sekat vůbec. Automatické sekačky nejsou jen nedostupným snem, staly se už realitou. A k propracovaným osvědčeným modelům patří Honda Miimo, robot, kterého si jistě zamilujete, pokud ovšem starost o trávník není vaší oblíbenou kratochvílí.

Než automatickou sekačku vypustíme pracovat

Robotickou sekačku využijí především časově zaneprázdnění lidé, ale i alergici, lidé hůře pohybliví nebo ti, kterým starost o trávník zkrátka nepřirostla k srdci. Honda Miimo se o trávu stará sama, není ale vhodná na přerostlou trávu. Nejprve musíme trávník upravit, a poté jej již bude tento pomocník udržovat v pěkném stavu sám. Před instalací je potřeba ji naprogramovat podle parametrů konkrétní zahrady. Chod se musí naplánovat tak, aby intervaly mezi sekáním nebyly příliš krátké ani dlouhé, zahrada se rozdělí do několika zón a o ty se pak sekačka stará samostatně.

1547-honda-0244

Jasně vymezená plocha působnosti

Nestane se, že by vám automatická sekačka někam zmizela či odjela k sousedům. Ta od Hondy má jasně vymezenou plochu působnosti, a to drátkem umístěným neviditelně pod travním drnem. Ten se instaluje všude tam, kde je potřeba vytyčit hranici, třeba okolo záhonu, podél plotu nebo u zahradního jezírka. Některé levné modely se obrátí, až když narazí do překážky, podobně jako robotické vysavače. Oproti tomu Honda Miimo si trasu předem naplánuje a sama se také vrátí nabít. Jeden dobíjecí cyklus znamená až 90 minut práce.

Bezpečnost a tichý chod za každého počasí

Nemusíte se bát o bezpečnost dětí nebo mazlíčků, kvalitní robotické sekačky mohou pracovat i tehdy, jste-li na zahradě přítomni. Při sebemenším kontaktu se zastaví a ustanou i rotace nožů, to platí i o jejím nadzvednutí. Sekačka nikoho nesekne do nohy, protože nože jsou bezpečně daleko od plastového těla. V případě najetí na kámen se nůž ohne, ale nezlomí. Chod je velmi tichý, pracovat tedy může i v noci, dokonce za každého počasí. Trávník je mulčován velmi jemným mulčem a jeho stav se tedy neustále zlepšuje.