Tapety do dětského i studentského pokoje

Malé děti jsou postrachem bílých zdí, jak si jednou všimnou, že by se na ně dalo kreslit, těžko je to odnaučíte. Nechce se vám každý půl rok bílit a uvažujete o omyvatelném nátěru? Vyzkoušejte tapetu. Tapeta chrání vaše zdi, snadno ji vyměníte nebo v případě potřeby odstraníte. Navíc moderní dětské tapety nesou krásné vzory hrdinů z dětských animovaných pohádek, které se budou vašim potomkům zaručeně líbit.

Vybíráme dětskou tapetu

Kvalitní dětské tapety musí splňovat celou řadu nezbytných kritérií. Jistě chcete, aby tapeta, kterou nalepíte vašemu dítěti do pokoje, byla praktická, s krásným barevným motivem, levná a samozřejmě zdravotně nezávadná. Pro nejmenší děti je vhodné zvolit tapety papírové. Jejich předností je, že jsou levné a v případě, že je vaše děti poničí, není problém je vyměnit. Navíc děti rychle rostou a asi těžko budete moct nechat dceři na zdech pokojíčku tapetu s růžovými jednorožci, když už je jí patnáct let. Papírové tapety pro děti se prodávají ve velkém množství nejrůznějších vzorů, stačí si vybrat.

Pro větší děti jsou nejvhodnější vliesové tapety s poněkud dospělejšími motivy. Vliesové tapety jsou mnohem odolnější než papírové, jsou vyrobeny z buničiny a textilních vláken, proto není tak snadné tapetu zničit jako v případě papírové. Vliesové tapety se snadno lepí, s aplikací vám může pomoct i vaše dítě, bude si tak tapety mnohem více vážit. Zvláštním typem tapet jsou 3D tapety, které po nalepení vyvolávají dojem trojrozměrného obrazu. Samozřejmostí je zdravotní nezávadnost všech dětských vliesových tapet.

Pro dospívající děti jsou vhodné fototapety, které jsou složeny z několika částí a skládají dohromady obraz automobilu, města, krajiny apod. Další možností, jak oživit dětský či studentský pokoj, jsou samolepící dekorace, které se vyrábí v nepřeberném množství barev, vzorů a velikostí.