Zahradní fóliovníky a jejich výhody

V současné době získáváme z různých zdrojů informace o tom, jak jsou potraviny v supermarketech nekvalitní. Nejvíce to však bohužel platí o ovoci a zelenině. Někteří z nás mají možnost si alespoň nakoupit tyto základní komodity v bio kvalitě na farmářských trzích. Ale co dělat, pokud takovou příležitost ve svém okolí nemáme? Řešením jsou zahradní fóliovníky.

 

Přednosti zahradního fóliovníku

Pěstování vlastních kvalitních bio potravin umožní fóliovníky umístěné na Vaší zahradě nebo dokonce na terase či balkónu. Pokud jste vždy snili o bohaté úrodě, ale pořízení skleníku Vám připadalo příliš složité a nákladné, neváhejte a zakupte si fóliovník za příznivou cenu. Využijte sezónních výprodejů, slev nebo předsezónního prodeje fóliovníku a těšte se na chutnou zeleninu plnou vitamínů, která upevní zdraví Vaše i Vaší rodiny.

Fóliovníky na zahradě vyřeší hned tři argumenty, které lidé obvykle používají proti pěstování vlastních plodin:

  • pracnost a časová náročnost,
  • nepříznivé klimatické podmínky v naší republice,
  • finanční náročnost.

Jestliže se chcete těšit z dobré úrody, musíte pochopitelně pěstování ovoce, zeleniny i okrasných rostlin věnovat určitý čas a námahu. Práci na zahradě však můžete brát jako jednu z nejlepších forem relaxace na čerstvém vzduchu. A až Vám pod rukama díky Vaší snaze vyrostou první sazenice, uvidíte, jak se Vaše motivace rázem zvýší.

Podnebné pásmo v České republice je samozřejmě neměnný faktor, se kterým však právě díky skleníkům, pařeništím a fóliovníkům můžeme docela dobře pracovat. Pokud Vaše rostliny získají bezpečný úkryt, začne se jim dařit mnohonásobně lépe než na volném záhonu. Z úrody se tak u některých plodin můžete těšit i několikrát do roka.

Ze všech tří možností – tedy skleníky a pařeniště nebo právě zmiňované fóliovníky – představuje finančně a organizačně nejnáročnější záležitost skleník. U něj je třeba pečlivě naplánovat především jeho velikost, vhodné umístění, vytápění a mnoho dalšího. Zahradní fóliovníky jsou oproti tomu plnohodnotnou, levnou a všem dostupnou alternativou.

foliovnik1

Fóliovníky za příznivou cenu

Ještě stále váháte s pořízením vlastního fóliovníku? Možná Vás v minulých letech odradil malý výběr nekvalitních výrobků, navíc za neúměrně vysokou cenu. To je však již dávno minulostí. Dnes jsou již na trhu nejlevnější fóliovníky, které svou kvalitou zpracování a vlastnostmi předčí i sebelepší skleník. Při výběru se samozřejmě zaměřte na nabídku prověřených dodavatelů se širokou škálou zahradních fóliovníků, u kterých máte záruku kvalitního zpracování a dlouhé životnosti fóliovníku.

Fóliovník se stal levnou a všem dostupnou variantou k náročnějším skleníkům. Kromě příznivých cen je třeba zmínit další jeho přednosti, jako jsou snadná přenositelnost a lehká konstrukce. Prodlužte si sezónu a vegetační dobu zahradních rostlin a těšte se ze svých výpěstků od časného jara až do pozdního podzimu!